Žinios. Sakartvelo policija jėga išardė palapinių miestelį, vakar vakare iškilusį centrinėje Tbilisio gatvėje

Vilniaus apygardos teismas atmetė „Vyčio“ memorialo kūrėjų skundą, kuriuo prašyta atšaukti sprendimus, patvirtinusius Lukiškių aikštės memorialo konkurse laimėjusį paminklą „Laisvės kalva“. Teismas konstatavo, kad konkursą laimėjęs skulptoriaus Andriaus Labašausko kūrinys atitiko reikalavimus ir atmetė ieškovų teiginius, kad konkursas organizuotas neskaidriai.

Vidaus reikalų ministrė teigia, kad kilus gaisrui padangų perdirbimo įmonėje žala padaryta tik Alytaus miesto ir rajono savivaldybėms, kitur jos esą nenustatyta. Po Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio Tamašunienė sako, kad tyrimai ir Prienų, ir Marijampolės apylinkėse padidėjusio užterštumo nerodo. Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro iki šiol paskelbtos ekstremaliosios situacijos savivaldybių lygiu.

Klaipėdos šiaurinėje miesto dalyje nustačius taršą chromu, ekstremalioji padėtis nepaskelbta. Taip nusprendusi ekstremalių situacijų komisija nutarė, kad reikia dar vienų tyrimų.

Rekordiškai šiltas ruduo pamažu baigiasi. Nors daug kas džiaugiasi tokia temperatūra, gausesniu egzotinių vaisių derliumi, klimatologai perspėja, kad visa tai – klimato kaitos padarinys. Dėl to mažai tikėtina, kad žiema bus šalta ir balta. Dėl klimato kaitos Lietuvoje gali atsirasti iki šiol šiltesniems kraštams būdingų parazitų, o čia jau esančių, pavyzdžiui, erkių, gerokai padaugės.

Sakartvelo policija ką tik jėga išardė palapinių miestelį, vakar vakare iškilusį centrinėje Tbilisio gatvėje, Rustavelio prospekte, priešais parlamentą. Opozicijos jėgos susivienijo ir bando blokuoti parlamentą, kai valdančioji partija ketvirtadienį sužlugdė balsavimą dėl konstitucijos pataisų, kurios įvestų proporcinę rinkimų sistemą.

Už nepriekaištingą tarnybą, Lietuvos kariuomenės vadui Valdemarui Rupšiui prezidentas Gitanas Nausėda suteikė aukščiausią – generolo leitenanto – karinį laipsnį, o Gynybos štabo viršininkui Gintautui Zenkevičiui šalies vadovas suteikė generolo majoro laisnį. Šiuos laipsnius karininkams suteikęs prezidentas iškilmingoje ceremonijoje pabrėžė, kad kiekvienas generolas yra pavyzdys jauniems karininkams, eiliniams kariams ir visiems Lietuvos piliečiams.

Rusija grąžino Ukrainai tris karo laivus, užgrobtus per susidūrimą Kerčės sąsiauryje, ir jie grįžta į Odesos uostą. Abi šalys pastaruoju metu ėmėsi žingsnių įtampai mažinti ir rengiasi prezidentų Vladimiro Putino ir Volodymyro Zelenskio susitikimui. Kremlius patvirtino, kad Rusijos vadovas gruodžio 9-ąją vyks į Paryžių.

Sportas. Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau