Žinios. Švietimo ministerija planuoja, kad valstybės pinigais nebūtų remiamos pelno siekiančios privačios mokyklos

Vidaus reikalų ministrė teigia, kad kilus gaisrui padangų perdirbimo įmonėje žala padaryta tik Alytaus miesto ir rajono savivaldybėms, kitur jos esą nenustatyta. Po Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio Tamašunienė sako, kad tyrimai ir Prienų, ir Marijampolės apylinkėse padidėjusio užterštumo nerodo. Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro iki šiol paskelbtos ekstremaliosios situacijos savivaldybių lygiu.

Klaipėdos šiaurinėje miesto dalyje nustačius taršą chromu, ekstremalioji padėtis nepaskelbta. Taip nusprendusi ekstremalių situacijų komisija nutarė, kad reikia dar vienų tyrimų.

Švietimo ministerija planuoja, kad valstybės pinigais nebūtų remiamos pelno siekiančios privačios mokyklos. Jau parengtas teisės aktų pakeitimo projektas: pasak ministerijos, sutaupytas lėšas būtų galima skirti kitoms reikmėms.

Kariuomenės vadui – aukščiausias karinis laipsnis. Už nepriekaištingą tarnybą, Lietuvos kariuomenės vadui Valdemarui Rupšiui prezidentas Gitanas Nausėda suteikė aukščiausią – generolo leitenanto – karinį laipsnį, o Gynybos štabo viršininkui Gintautui Zenkevičiui šalies vadovas suteikė generolo majoro laisnį. Šiuos laipsnius karininkams suteikęs prezidentas iškilmingoje ceremonijoje pabrėžė, kad kiekvienas generolas yra pavyzdys jauniems karininkams, eiliniams kariams ir visiems Lietuvos piliečiams.

Baltarusijos opozicija liko visai be vietų vakar išrinktame parlamente, o daugiau kaip pusę jo sudarys vykdomosios valdžios ir valstybinės žiniasklaidos atstovai. Opozicija skelbia apie šimtus pažeidimų, o iš stebėtojų buvo atimamos akreditacijos, vieną išvežė milicija. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija netrukus turėtų skelbti savo verdiktą.

Rusija grąžino Ukrainai tris karo laivus, užgrobtus per susidūrimą Kerčės sąsiauryje, ir jie grįžta į Odesos uostą. Abi šalys pastaruoju metu ėmėsi žingsnių įtampai mažinti ir rengiasi prezidentų Vladimiro Putino ir Volodymyro Zelenskio susitikimui. Kremlius patvirtino, kad Rusijos vadovas gruodžio 9-ąją vyks į Paryžių.

Sostinėje, Oslo gatvėje, po viaduku buvo įstrigęs vilkikas, vežęs cisterną. Per incidentą cisternaža apgadino viaduką, o nukritę betono gabalai padarė žalos ir keliems važiuojantiems automobiliams, buvo susidariusios mašinų spūstys link centro.

Sportas. Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.