Labas rytas, Lietuva II d. Pirmoji atvira istorijos pamoka LRT.lt – septyni žingsniai svajonės link

LRT.lt – pirmoji atvira istorijos pamoka. Rytoj, KTU vyks atvira istorijos pamoka, skirta 1987-1991 m. ir dedikuota septyniems žingsniams svajonės link – į nepriklausomybę. Pamokoje dalyvaus žurnalistė Indrė Makaraitytė, istorikas dr. Norbertas Černiauskas ir žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas Rimas Bružas. Apie šį projektą pasakoja dr. Norbertas Černiauskas.

Aukštaitijos kapelų šventė. Jau 27 metai, kai Panevėžio krašte rudens pabaigtuves vainikuoja geriausiųjų kapelų varžytuvės „Kapelmaušis“. Juokaujama, kad šį Aukštaitijos regiono renginį reikėtų įtraukti į kalendorinių švenčių sąrašą. Beveik tris dešimtmečius vykstančios kapelų varžytuvės kasmet domina vis daugiau žmonių.

22-asis tarptautinis akordeono festivalis. Studijoje – šio festivalio meno vadovas, LMTA Akordeono katedros vedėjas Raimondas Sviackevičius. Kartu su juo studijoje vieši ir jaunieji akordeono virtuozai. Festivalio meno vadovo teigimu, festivalis, kaip ir visi metai, yra skirti 60-mečiui, kai akordeonas yra akademinės bendruomenės dalis.

Įdomybės iš pasaulio. Belgijoje auga dvi didžiosios pandos-dvynės, nuo šiol jos turi vardus: Bao Mei ir Bao Di. Vardų suteikimo šventėje dalyvavo Kinijos ambasadorius Belgijoje, netrukus pandos bus pristatytos viešai.

Rubrika „Kalendorius“. Būtent šią dieną 1928-aisiais debiutavo puikiai visiems pažįstamas Wolto Disnėjaus personažas Peliukas Mikis. Peliukas Mikis – komiksų ir animacinių filmų herojus, tapęs Disnėjaus kompanijos simboliu, atpažĮstamas iš raudonų šortų, didelių geltonų batų ir baltų pirštinių. Jis apskritai yra vienas labiausiai atpažįstamŲ animacinių veikėjų. Per visą laiką nuo sukūrimo Peliukas Mikis yra pasirodęs keliuose šimtuose filmų. 10 animacinių filmų nominuota svarbiausiems kino ir televizijos apdovanojimams. 1978-aisiais Peliukas Mikis tapo pirmuoju animaciniu personažu, įamžintų Holivudo šlovės alėjoje.

Dar viena spaudos apžvalga.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau