Žinios. Rusija žada šiandien grąžinti Ukrainai tris karo laivus, užgrobtus per susidūrimą Kerčės sąsiauryje

Šiandien šaukiamas Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl padarinių, kilusių po gaisro Alytuje. Bus diskutuojama, kokių priemonių derėtų imtis, kad analogiška katastrofa nepasikartotų. Valstybės ekstremalių situacijų komisijos darbą anksčiau yra sukritikavęs prezidentas.

Vilniaus apygardos teismas skelbs sprendimą byloje dėl Lukiškių aikštės memorialo. Konkursą prieš dvejus metus laimėjo Andriaus Labašausko projektas „Laisvės kalva“, bet antrąją vietą laimėjusio Vyčio memorialo autoriai dėl rezultatų ėmė bylinėtis teismuose. Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto vadovai kreipėsi į teismą, kad šis atšauktų Kultūros ministerijos organizuoto konkurso rezultatus ir iš naujo būtų vertinami pateikti darbai.

Rusija žada šiandien grąžinti Ukrainai tris karo laivus, užgrobtus per susidūrimą Kerčės sąsiauryje. Abi šalys pastaruoju metu ėmėsi žingsnių įtampai mažinti ir rengiasi galimam prezidentų Vladimiro Putino ir Volodymyro Zelenskio susitikimui. Tačiau Kremlius nepatvirtina, kad jis įvyks, kaip skelbė Prancūzijos prezidentas, gruodžio 9-ąją Paryžiuje.

Jungtinės Karalystės vyriausybė žada tik po rinkimų paviešinti ataskaitą apie Rusijos kišimąsi į „Brexito“ referendumą, bet dienraštis „Times“ skelbia nutekintą jos išvadą. Pusantrų metų rašytą ataskaitą parlamento žvalgybos ir saugumo komitetas baigė dar pavasarį, o prieš mėnesį įteikė Vyriausybei – prieš viešinant patikrinti, ar joje nėra slaptų duomenų. Opozicija sako, kad delsimas ją viešinti atrodo tarsi Borisas Johnsonas turėtų, ką slėpti. „Times“ rašo, kad ataskaita mini Rusijos poveikį referendumui, bet vadina jį neįvertinamu.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.