Žinios. Europos stebėtojai šiandien skelbs ataskaitą apie Baltarusijos parlamento rinkimus

Vilniaus apygardos teismas skelbs sprendimą byloje dėl Lukiškių aikštės memorialo. Konkursą prieš dvejus metus laimėjo Andriaus Labašausko projektas „Laisvės kalva“, bet antrąją vietą laimėjusio Vyčio memorialo autoriai dėl rezultatų ėmė bylinėtis teismuose. Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto vadovai kreipėsi į teismą, kad šis atšauktų Kultūros ministerijos organizuoto konkurso rezultatus ir iš naujo būtų vertinami pateikti darbai.

Klaipėdoje rengiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame turėtų būti pristatyti išsamūs, galutiniai Aplinkos monitoringo tyrimų duomenys bei Geologijos tarnybos įvertinimas dėl dirvožemio užterštumo chromu. Komisija turėtų spręsti, kokių priemonių imtis, siekiant sumažinti taršą mieste.

Europos stebėtojai šiandien skelbs ataskaitą apie Baltarusijos parlamento rinkimus, kuriuose opozicija skelbia fiksavusi šimtus pažeidimų. Prezidentas Aliaksandras Lukašenka pripažino, kad demokratijos nevaidina ir turi savo kandidatus, bet jam esą nerūpi, jei trys keturi opozicijos atstovai atsidurs parlamente.

Rubiko kubo pasaulio čempionatas. Du kartus pasaulio čempionas iš Australijos pralaimėjo jau pusfinalyje, nors jam prireikė mažiau kaip septynių sekundžių. Maskvoje surengtą greitojo rinkimo pasaulio čempionatą laimėjo senas jo varžovas ir pasaulio rekordininkas amerikietis Maxas Parkas. Dalyviai iš viso pasaulio varžėsi trijose kategorijose – dėjimo abiem rankomis, viena ranka ir kubo permaišymo.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.