Žinios. Rankos pirštų neužtenka suskaičiuoti Baltarusijoje vykstančių „rinkimų“ pažeidimams: pakišos ir grasinimai – kasdienybė

Kupiškyje nėra globotinių. Jau sausį įsigalios įstatymas, drausiantis vaikus ilgą laiką apgyvendinti globos namuose. Tačiau 13 savivaldybių vis dar neturi nė vieno budinčio globotojo, kuris vaikui iš nesaugios aplinkos suteiktų laikinąją globą. Viena iš tokių savivaldybių – Kupiškis.

Baltarusijoje – parlamento „rinkimai“. Baltarusijoje vykstant parlamento rinkimams, prezidentas sako, kad demokratijos nežaidžia, ir nesirūpins, jei vakarai jų nepripažins teisėtais. Investuotojams esą nusispjauti į parlamento sudėtį. Aleksandras Lukašenka užsipuolė ir Rusiją dėl gausių problemų, grasino nesiekti šalių sąjungos.

Norvegijos pilietis Frodė Bergas, kartu su dviem Lietuvos piliečiais iškeistas į du nuteistus Rusijos šnipus, grįžo į Oslą ir jau yra su šeima. Iš Vilniaus oro uosto jį į Norvegiją išskraidino privatus lėktuvas. Bergo advokatas dėkoja Lietuvai, kuri sutiko apsikeitimui pasiūlyti suimtą Rusijos saugumietį.

Siūloma naikinti lengvatą raudonajam dyzelinui. Į kitų metų biudžetą įtraukta naikinti lengvatą ne tik žaliajam, bet ir šildymui naudojamam raudonajam dyzelinui. Juo daugiausia ūkininkai šildo grūdų elevatorius, šildomi darželiai, mokyklos, kitos įstaigos.

Kauno mečetė vėl tapo išpuolio taikiniu – naktį maldos namuose išdaužti du vitražiniai langai. Rugsėjo pabaigoje vandalai mečetę nusiaubė, išdaužė langą, apgadino duris, pavogė aukų dėžutę su pinigais ir nešiojamąjį kompiuterį. Tuomet įsilaužėliai pasirūpino, kad neliktų juos užfiksavusių vaizdo kamerų įrašų – išplėšė įrenginio dalį.

Orai. Ved. Eglė Bučelytė.