Panorama. (Ne)padėka senjorams: atskleisti žmogaus teisių pažeidimai globos namuose – kas už tai atsakingas?

LRT TELEVIZIJA

2019.11.16 20:51

Seimo narių apetitas biudžetui. Parlamentarai už šimtus milijonų eurų priregistravo siūlymų didinti biudžeto išlaidas. Absoliutūs rekordininkai – valdančiosios valstiečių žaliųjų frakcijos atstovai, kurie daugiau pinigų ižde prašo ir mokytojų bei dėstytojų algoms, ir vertikalioms ligoninių vonioms bei mokyklų stogams.

Norvegijos pilietis, kartu su dviem Lietuvos piliečiais vakar iškeistas į du Rusijos šnipus, paviešino vaizdo įrašą su padėka Lietuvos prezidentui.
Frodė Bergas sako, kad praleisti dveji metai Maskvos Lefortovo kalėjime buvo sunkus išbandymas ir jam, ir šeimai.

Jonavos ligoninės medikai sako nesulaukę žadėtų didesnių atlyginimų – esą nors ligoninė, ministerijai pakėlus sveikatos priežiūros paslaugų įkainius, uždirbo papildomų lėšų, šios lieka ligoninės biudžete.

Globos namų taisyklės. Seimo kontrolieriaus įstaigos tyrimas atskleidė žmogaus teisių spragas globos namuose. Nustatyta, kad pažeidžiamas globotinių orumas ir privatumas. Pasak Seimo kontrolieriaus, per mažai studijų ir tobulinimosi programų, kur būtų mokoma žmogaus teisių, nors atsakingos ministerijos tikina, kad jų yra, ir žada, kad bus dar daugiau.

Buvęs Donaldo Trumpo patarėjas Roger Stoneas prisiekusiųjų buvo pripažintas kaltu dėl visų septynių jam pateiktų kaltinimų. Tarp jų – melavimas Jungtinių Valstijų kongresui, trukdymas teisingumui ar spaudimas liudytojams. Prezidentas tokį prisiekusiųjų sprendimą vadino šalyje nematytu dvejopų standartų taikymu.

Jauniems ūkininkams sunku kurtis. Tarp Lietuvos ūkininkų – tik 13 procentų yra jaunųjų. Per dešimtmetį jų skaičius sumažėjo daugiau nei per pusę. Patys jaunieji ūkininkai sako pasigendantys didesnės paramos ir patrauklesnių sąlygų ūkininkauti.

Ved. Eglė Bučelytė.