Žinios. „Šnipų mainai“ įvykdyti: Lietuva ir Rusija apsikeitė savo piliečiais

Lietuva su Rusija įvykdė „šnipų mainus“. Į Lietuvą, po kelerių metų kalinimo Rusijoje, sugrąžinti Jevgenijus Mataitis ir Aristidas Tamošaitis. Taip pat ir Norvegijos pilietis Frode Bergas. Jie iškeisti į Lietuvoje dėl šnipinėjimo nuteistą kadrinį Rusijos saugumo pareigūną Nikolajų Filipčenką ir Sergejų Moisejenką. Už sugrąžintą Norvegijos pilietį Lietuvai padėkojo šios šalies premjerė.

Gaivinama valstybinio banko idėja. Prezidentas pareiškė, kad apie tai verčia pradėti galvoti padėtis bankų sektoriuje. Valdančiųjų atstovo – Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko – teigimu, nacionalinis bankas ypač pasiteisintų regionuose, iš kurių išeina komerciniai bankai.

Alytuje susirinkę mokslininkai, aplinkosaugininkai, vandens tiekėjai ir savivaldybė nesutarė, kaip išvalyti užterštą vandenį. Nesutapus nuomonėms dėl skirtingų tyrimų rezultatų, nutarta, policijai prižiūrint, paimti naujus vandens mėginius ir tyrimus pakartoti keliose laboratorijose. Aplinkos apsaugos agentūra skelbia, esą vanduo užterštas tik cinku.

Vilniaus apygardos teismas ėmėsi Neringos Venckienės skundo dėl jos suėmimo. Buvusi teisėja ir parlamentarė į posėdį neatvežta, jame nepasirodė ir jos advokatė. Teisme sprendimo laukė tik keliolika Venckienę palaikančių asmenų, budėjo ir keli policijos pareigūnai.

Atstovų rūmų Žvalgybos komitete tęsiami JAV prezidento Donaldo Trumpo apkaltos svarstymai. Prie liudininkų stalo – buvusi ambasadorė Ukrainoje Mary Jovanovich. Ją prezidentas atleido iš posto, nes, kaip teigia Jovanovich, ji nepalaikė mėginimo spausti Ukrainos valdžią suteikti kompromituojančios medžiagos apie demokratų kandidato Joe Bideno sūnų.

Venecijos meras nurodė uždaryti šv. Morkaus aikštę, nes laukiama naujos potvynių bangos. Mieste budi pagalbos darbuotojai, pasirengę padėti patekusiems į bėdą dėl potvynio. Potvynio vanduo šiandien pakilęs maždaug pusantro metro, pučia stiprus vėjas.

Gausus sniegas sukėlė chaosą Prancūzijos pietryčiuose, žuvo vienas žmogus, o apie trys šimtai tūkstančių liko be elektros. Sudėtinga padėtis regione, kuriame yra Liono ir Grenoblio miestai. Dėl gausaus šlapio sniego virto medžiai, lūžo jų šakos, keliai sunkiai išvažiuojami, tai trukdo tvarkyti elektros perdavimo linijas.

Kretingos Viešpaties apreiškimo Švenčiausiajai Mergelei Marijai bažnyčioje baigtas restauruoti šventojo Pranciškaus altorius. Minint Mažesniųjų brolių Pranciškonų ordino atkūrimo Lietuvoje 30-metį, atnaujintą altorių bus galima išvysti jau šį sekmadienį per iškilmingas Mišias.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau