Žinios. Artėjančią žiemą dalis gyventojų pasitinka nepasiruošę: pusė jų dar neturi dūmų detektorių

Gitanas Nausėda suteikė malonę dviems Rusijos šnipams. Lietuvos prezidentas G. Nausėda, atsižvelgdamas į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė du dekretus dėl malonės suteikimo 5 asmenims. Šalies vadovas dekretu suteikė malonę šiuo metu Lietuvoje kalinamiems Nikolajui Filipčenkai ir Sergejui Moisejenkai. Jie abu dėl šnipinėjimo buvo nuteisti 2017 metais. BNS šaltinių teigimu, pagal susitarimą Maskva turėtų suteikti malonę dviem Rusijoje kalinamiems Lietuvos piliečiams Jevgenijui Mataičiui ir Arstidui Tamošaičiui, nuteistiems 2016 metais.

Kaip išvalyti užterštą vandenį? Alytuje susirinkę mokslininkai, aplinkosaugininkai, vandens tiekėjai ir savivaldybė nesutarė, kaip išvalyti užterštą vandenį. Išsiskyrus nuomonėms dėl skirtingų tyrimų rezultatų, nutarta, policijai prižiūrint, paimti naujus vandens mėginius ir tyrimus pakartoti keliose laboratorijose. Aplinkos apsaugos agentūra skelbia, esą vanduo užterštas tik cinku. Savivaldybė remiasi kitais tyrimais, kur nurodyta, kad vanduo užterštas aromatiniais angliavandeniliais, kietaisiais metalais. Mokslininkai sako, kad dioksinas, randamas užterštame piene, gali būti nusėdęs nuotekų valyklų dumble.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika – „Dienos temos“ svečias. 21 valandą jį kalbins Indrė Makaraitytė.

Vilius Šapoka įvertino valstybinio banko idėją. Finansų ministras, vertindamas idėją dėl valstybinio banko, sako, kad toks projektas būtų itin brangus, o Lietuva jau turi skaudžių pamokų iš praeities. Idėja dėl valstybinio komercinio banko, įrašyta valdančiųjų valstiečių programoje, ir šiandien minėta Biudžeto ir finansų komitete Seime, kuris pradėjo svarstyti kitų metų biudžetą.

Vilniaus apygardos teismas ėmėsi Neringos Venckienės skundo dėl jos suėmimo. Buvusi teisėja ir parlamentarė į posėdį neatvežta, jame nepasirodė ir jos advokatė. Teisme sprendimo laukė tik keliolika N. Venckienę palaikančių asmenų, budėjo ir keli policijos pareigūnai.

Tęsiasi Donaldo Trumpo apkaltos svarstymai. Atstovų rūmų Žvalgybos komitete šiandien laukiama dviejų intriguojančių liudijimų Amerikos prezidento D. Trumpo apkaltos svarstymuose.

Venecijos meras nurodė uždaryti Šventojo Morkaus aikštę, nes laukiama naujos potvynių bangos. Mieste budi pagalbos darbuotojai, pasirengę padėti patekusiems į bėdą dėl potvynio. Neveikia muziejai, bažnyčios, o gyvenamieji namai ir parduotuvės – apsemti, kai antradienį vanduo pasiekė tokį lygį, kokio nebūta gerą pusšimtį metų.

Dalis gyventojų žiemą pasitinka nepasirengę. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, kasmet dėl netvarkingų krosnių ir dūmtraukių Lietuvoje kyla apie pusantro tūkstančio gaisrų, kuriuose žūsta apie 10 žmonių. Nors prasidėjus kūrenimo sezonui ugniagesiai jau trečius metus rengia prevencines akcijas, dalis gyventojų žiemą pasitinka nepasirengę. Maždaug pusė dar neturi ir dūmų detektorių.

Sportas. Lietuvai pavyko užsitikrinti teisę rengti vieną iš Tokijo olimpinių žaidynių vyrų krepšinio atrankos turnyrų.

Trylikametė Justė Jocytė pravėrė dar vieną fantastiškai besiklostančios karjeros puslapį. Perspektyviausia šalies krepšininke laikoma J. Jocytė debiutavo Lietuvos moterų rinktinėje, o įrašas su pirmaisiais jos taškais skrieja po viso pasaulio socialinius tinklus. Pirmosiose 2021 m. Europos čempionato atrankos E grupės rungtynėse Kėdainiuose Lietuvos rinktinė 108:43 nugalėjo Albanijos ekipą. J. Jocytė per beveik 10 žaidimo minučių pelnė 4 taškus, atkovojo 1 kamuolį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvos futbolininkams paskutinėse 2020 m. Europos čempionato atrankos rungtynėse Algarvėje nepavyko sulaikyti nei Cristiano Ronaldo, nei kitų Portugalijos žvaigždžių. Lietuviai nusileido dabartiniams Europos čempionams 0:6 ir patyrė skaudžiausią nesėkmę šiame atrankos cikle.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau