Žinios. Gaisro padarinių Alytuje likvidavime – nesutarimai: kaip valyti ir kuo iš tiesų užterštas vanduo?

Gitanas Nausėda suteikė malonę dviems Rusijos šnipams. Lietuvos prezidentas G. Nausėda, atsižvelgdamas į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė du dekretus dėl malonės suteikimo 5 asmenims. Šalies vadovas dekretu suteikė malonę šiuo metu Lietuvoje kalinamiems Nikolajui Filipčenkai ir Sergejui Moisejenkai. Jie abu dėl šnipinėjimo buvo nuteisti 2017 metais. BNS šaltinių teigimu, pagal susitarimą Maskva turėtų suteikti malonę dviem Rusijoje kalinamiems Lietuvos piliečiams Jevgenijui Mataičiui ir Arstidui Tamošaičiui, nuteistiems 2016 metais.

Kaip išvalyti užterštą vandenį? Alytuje susirinkę mokslininkai, aplinkosaugininkai, vandens tiekėjai ir savivaldybė nesutarė, kaip išvalyti užterštą vandenį. Išsiskyrus nuomonėms dėl skirtingų tyrimų rezultatų, nutarta, policijai prižiūrint, paimti naujus vandens mėginius ir tyrimus pakartoti keliose laboratorijose. Aplinkos apsaugos agentūra skelbia, esą vanduo užterštas tik cinku. Savivaldybė remiasi kitais tyrimais, kur nurodyta, kad vanduo užterštas aromatiniais angliavandeniliais, kietaisiais metalais. Mokslininkai sako, kad dioksinas, randamas užterštame piene, gali būti nusėdęs nuotekų valyklų dumble.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika – „Dienos temos“ svečias. 21 valandą jį kalbins Indrė Makaraitytė.

Vilius Šapoka įvertino valstybinio banko idėją. Finansų ministras, vertindamas idėją dėl valstybinio banko, sako, kad toks projektas būtų itin brangus, o Lietuva jau turi skaudžių pamokų iš praeities. Idėja dėl valstybinio komercinio banko, įrašyta valdančiųjų valstiečių programoje, ir šiandien minėta Biudžeto ir finansų komitete Seime, kuris pradėjo svarstyti kitų metų biudžetą.

Vilniaus apygardos teismas ėmėsi Neringos Venckienės skundo dėl jos suėmimo. Buvusi teisėja ir parlamentarė į posėdį neatvežta, jame nepasirodė ir jos advokatė. Teisme sprendimo laukė tik keliolika N. Venckienę palaikančių asmenų, budėjo ir keli policijos pareigūnai.

Tęsiasi Donaldo Trumpo apkaltos svarstymai. Atstovų rūmų Žvalgybos komitete šiandien laukiama dviejų intriguojančių liudijimų Amerikos prezidento D. Trumpo apkaltos svarstymuose.

Venecijos meras nurodė uždaryti Šventojo Morkaus aikštę, nes laukiama naujos potvynių bangos. Mieste budi pagalbos darbuotojai, pasirengę padėti patekusiems į bėdą dėl potvynio. Neveikia muziejai, bažnyčios, o gyvenamieji namai ir parduotuvės – apsemti, kai antradienį vanduo pasiekė tokį lygį, kokio nebūta gerą pusšimtį metų.

Gausus sniegas sukėlė chaosą Prancūzijos pietryčiuose, žuvo vienas žmogus, o apie 300 tūkst. liko be elektros. Sudėtinga padėtis regione, kuriame yra Lijono ir Grenoblio miestai. Dėl gausaus šlapio sniego virto medžiai, lūžinėjo jų šakos, tad keliai sunkiai išvažiuojami, o tai trukdo tvarkyti elektros perdavimo linijas.

Kinijos kosminiai užmojai. Komunistinės Kinijos kosminė agentūra pademonstravo planuojamus Marso zondo bandymus ir tikina, kad jau kitais metais skris į raudonąją planetą. Savo ruožtu NASA planuoja atnaujinti skrydžius į Mėnulį ir tai bus tarptautinės misijos, nors labai abejotina, kad kosmose amerikiečiai norės bendradarbiauti su kinais.

Sportas. FIBA paskelbė keturias šalis, kuriose bus rengiamas olimpinis vyrų krepšinio atrankos turnyras. Jį organizuos Kanada, Kroatija, Serbija ir Lietuva.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.