Žinios. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė Gitano Nausėdos siūlymui nuo kitų metų labiau didinti pensijas

LRT.lt

2019.11.15 14:18

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė du dekretus dėl malonės suteikimo 5 asmenims. Šalies vadovas dekretu suteikė malonę šiuo metu Lietuvoje kalinamiems Nikolajui Filipčenkai ir Sergejui Moisejenkai. Jie abu dėl šnipinėjimo buvo nuteisti 2017 metais. BNS šaltinių teigimu, pagal susitarimą Maskva turėtų suteikti malonę dviem Rusijoje kalinamiems Lietuvos piliečiams Jevgenijui Mataičiui ir Arstidui Tamošaičiui, nuteistiems 2016 metais.

Alytuje susirinkę mokslininkai, aplinkosaugininkai, vandens tiekėjai ir savivaldybė nesutarė, kaip išvalyti užterštą vandenį. Išsiskyrus nuomonėms dėl skirtingų tyrimų rezultatų, nutarta, policijai prižiūrint, paimti naujus vandens mėginius ir tyrimus pakartoti keliose laboratorijose. Aplinkos apsaugos agentūra skelbia, esą vanduo užterštas tik cinku. Savivaldybė remiasi kitais tyrimais, kur nurodyta, kad vanduo užterštas aromatiniais angliavandeniliais, kietaisiais metalais. Mokslininkai sako, kad dioksinas, randamas užterštame piene, gali būti nusėdęs nuotekų valyklų dumble.

Finansų ministras, vertindamas idėją dėl valstybinio banko, sako, kad toks projektas būtų itin brangus, o Lietuva jau turi skaudžių pamokų iš praeities. Idėja dėl valstybinio komercinio banko, įrašyta valdančiųjų valstiečių programoje, ir šiandien minėta Biudžeto ir finansų komitete Seime, kuris pradėjo svarstyti kitų metų biudžetą.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui nuo kitų metų labiau didinti pensijas, nes tam esą nėra pinigų. Prezidentas siūlo taikyti penktadaliu didesnį, nei numatyta dabar, bazinės pensijos indeksavimo koeficientą, o pinigų tam gauti penktadaliu mažinant lengvatą žemdirbių dyzelinui bei didinant su ne darbo pajamomis susijusius GPM tarifus.