Žinios. Per šaudynes Kalifornijos mokykloje žuvo 2 moksleiviai, įtariamasis išpuolio dieną minėjo gimtadienį

LRT.lt

2019.11.15 09:06

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė du dekretus dėl malonės suteikimo 5 asmenims. Šalies vadovas dekretu suteikė malonę šiuo metu Lietuvoje kalinamiems Nikolajui Filipčenkai ir Sergejui Moisejenkai. Jie abu dėl šnipinėjimo buvo nuteisti 2017 metais. BNS šaltinių teigimu, pagal susitarimą Maskva turėtų suteikti malonę dviem Rusijoje kalinamiems Lietuvos piliečiams Jevgenijui Mataičiui ir Arstidui Tamošaičiui, nuteistiems 2016 metais.

Aplinkos apsaugos agentūra šiandien ketina pateikti naujausių grunto šalia Alytaus gaisravietės ir po ja susikaupusio vandens tyrimų rezultatus. Tuo metu mokslininkai ir aplinkosaugininkai kartu su Alytaus savivaldybe spręs, ką daryti su gaisrui gesinti naudotu vandeniu. Pasak savivaldybės, iš viso reikia sutvarkyti 50 tūkstančių kubinių metrų užteršto vandens.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas imasi kitų metų valstybės biudžeto projekto. Parlamentarai analizuos Valstybės kontrolės ir Lietuvos banko išvadas bei kitų komitetų siūlymus dėl papildomo finansavimo. Iki šiol komitetai papildomai prašė kitąmet įvairioms reikmėms numatyti apie 360 milijonų eurų, dar panašiai tiek – atskiri parlamentarai. Valstybės kontrolė perspėjo, kad valdžios sektorius kitąmet vėl gali būti deficitinis, nors Finansų ministerija planuoja išlaikyti viešųjų finansų perteklių.

Per šaudynes Kalifornijoje, Santa Klaritos vidurinėje mokykloje, du moksleiviai žuvo, dar trys buvo sužeisti. Įtariamas užpuolikas – 16-metis šios mokyklos moksleivis – prieš prasidedant pamokoms iš kuprinės išsitraukė šautuvą ir ėmė šaudyti į moksleivius, taip pat paleido šūvį į save. Jis sunkiai sužeistas ir yra sulaikytas. Pasak liudininkų, įtariamasis buvo uždaro būdo. Pareigūnų teigimu, išpuolio dieną buvo jo gimtadienis. Pranešama, kad įtariamas jaunuolis prieš išpuolį paskelbė grasinimų socialiniuose tinkluose.

Šįvakar Jungtinių Valstijų Atstovų rūmuose bus toliau apklausiami liudytojai, galbūt turintys informacijos apie prezidento Donaldo Trumpo ketinimus spausti Ukrainos valdžią, kad ji suteiktų kompromituojančios medžiagos apie demokratų kandidato Joe Bideno sūnų. Vienas svarbiausių liudytojų – Amerikos diplomatas, dirbantis Ukrainoje, bus apklaustas už uždarų durų.

Likus savaitei iki sukilėlių, rastų Gedimino kalne, valstybinių laidotuvių, Lietuvos nacionaliniame muziejuje pristatyta nauja muziejaus išleista knyga „1863–1864 metų sukilėlių kelias į mirtį ir atgimimą“.

Lietuvos futbolo rinktinė Europos futbolo čempionato atranką baigė pralaimėjimu Portugalijai. Lietuviai vakar išvykoje nesugebėjo rimčiau pasipriešinti portugalams ir pralaimėjo 0:6.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.