Žinios. Vilniaus apygardos teismas nagrinės buvusios teisėjos Neringos Venckienės advokatų skundą dėl jai skirto suėmimo

LRT.lt

2019.11.15 08:37

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė du dekretus dėl malonės suteikimo 5 asmenims. Šalies vadovas dekretu suteikė malonę šiuo metu Lietuvoje kalinamiems Nikolajui Filipčenkai ir Sergejui Moisejenkai. Jie abu dėl šnipinėjimo buvo nuteisti 2017 metais. BNS šaltinių teigimu, pagal susitarimą Maskva turėtų suteikti malonę dviem Rusijoje kalinamiems Lietuvos piliečiams Jevgenijui Mataičiui ir Arstidui Tamošaičiui, nuteistiems 2016 metais.

Prezidentūroje šiandien rengiama diskusija apie Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimą su žemynine Europa, siekiant sumažinti priklausomybę nuo Rusijos. Bus apžvelgta jo eiga, elektros tinklo plėtros projektai, investicijos, taip pat elektros prekybos su trečiosiomis šalimis režimas iki sinchronizavimo projekto įgyvendinimo ir jį įgyvendinus.

Vilniaus apygardos teismas šiandien nagrinės buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės advokatų skundą dėl jai skirto suėmimo. Šis klausimas sostinės teismui perduotas po to, kai pirmadienį skundą gavęs Kauno apygardos teismas nusišalino nuo jo nagrinėjimo, vengdamas galimų abejonių dėl nešališkumo, nes čia Venckienė yra dirbusi.

Komunistinės Kinijos kosminė agentūra pademonstravo planuojamus Marso zondo bandymus ir tikina, kad jau kitais metais skris į raudonąją planetą. Savo ruožtu NASA planuoja atnaujinti skrydžius į Mėnulį ir tai bus tarptautinės misijos, nors labai abejotina, kad kosmose amerikiečiai norės bendradarbiauti su kinais.

Sportas. Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.