Žinios. Gitanas Nausėda pasirašė dekretus dėl malonės suteikimo 5 asmenims, Maskva – dėl dviejų Lietuvos piliečių

LRT.lt

2019.11.15 07:38

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė du dekretus dėl malonės suteikimo 5 asmenims. Šalies vadovas dekretu suteikė malonę šiuo metu Lietuvoje kalinamiems Nikolajui Filipčenkai ir Sergejui Moisejenkai. Jie abu dėl šnipinėjimo buvo nuteisti 2017 metais. BNS šaltinių teigimu, pagal susitarimą Maskva turėtų suteikti malonę dviem Rusijoje kalinamiems Lietuvos piliečiams Jevgenijui Mataičiui ir Arstidui Tamošaičiui, nuteistiems 2016 metais.

Aplinkos apsaugos agentūra šiandien ketina pateikti naujausių grunto šalia Alytaus gaisravietės ir po ja susikaupusio vandens tyrimų rezultatus. Tuo metu mokslininkai ir aplinkosaugininkai kartu su Alytaus savivaldybe spręs, ką daryti su gaisrui gesinti naudotu vandeniu. Pasak savivaldybės, iš viso reikia sutvarkyti 50 tūkstančių kubinių metrų užteršto vandens.

Vilniaus apygardos teismas šiandien nagrinės buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės advokatų skundą dėl jai skirto suėmimo. Šis klausimas sostinės teismui perduotas po to, kai pirmadienį skundą gavęs Kauno apygardos teismas nusišalino nuo jo nagrinėjimo, vengdamas galimų abejonių dėl nešališkumo, nes čia Venckienė yra dirbusi.

Per šaudynes Kalifornijoje, Santa Klaritos vidurinėje mokykloje, du moksleiviai žuvo, dar trys buvo sužeisti. Įtariamas užpuolikas – 16-metis šios mokyklos moksleivis – prieš prasidedant pamokoms iš kuprinės išsitraukė šautuvą ir ėmė šaudyti į moksleivius, taip pat paleido šūvį į save. Jis sunkiai sužeistas ir yra sulaikytas. Pasak liudininkų, įtariamasis buvo uždaro būdo. Pareigūnų teigimu, išpuolio dieną buvo jo gimtadienis. Pranešama, kad įtariamas jaunuolis prieš išpuolį paskelbė grasinimų socialiniuose tinkluose.

Šįvakar Jungtinių Valstijų Atstovų rūmuose bus toliau apklausiami liudytojai, galbūt turintys informacijos apie prezidento Donaldo Trumpo ketinimus spausti Ukrainos valdžią, kad ji suteiktų kompromituojančios medžiagos apie demokratų kandidato Joe Bideno sūnų. Vienas svarbiausių liudytojų – Amerikos diplomatas, dirbantis Ukrainoje, bus apklaustas už uždarų durų.

Sportas. Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.