Žinios. Kadenciją baigiantis Donaldas Tuskas įspėjo Britaniją, kad liks „antrarūše“ valstybe, jei išstos iš Europos Sąjungos

LRT.lt

2019.11.14 17:54

Trys LRT kalbinti chemikai sako, kad dioksinai, kurių po gaisro Alytuje rasta piene, negalėjo susidaryti tik degant padangoms. Tai gali reikšti, kad gaisravietėje degė ne tik jos, bet ir rūsiuose galbūt užsilikusios cheminės medžiagos. Gaisro vietoje prieš keliolika metų veikė, dabar jau bankrutavusios „Alytaus tekstilės“ taurinimo cechas, kuriame chemikalais buvo dažomi ar balinami audiniai. Anot chemikų, užsilikusios medžiagos galėjo tapti priežastimi, dėl kurios po gaisro buvo užnuodytas pienas. Ar visi chemikalai po „Alytaus tekstilės“ uždarymo buvo utilizuoti, negali pasakyti ir bankroto administratorius. Archyvuose turėjusių būti dokumentų nerado ir Alytaus savivaldybė.

Mažiausias išgyvenęs naujagimis. Kauno klinikų medikai didvyre vadina mažiausią savo pacientę – 22-ąją nėštumo savaitę gimusią ir 350 gramų svėrusią mažylę. Spalį turėjusi gimti mergaitė į pasaulį atėjo gegužę ir, pasak medikų, buvo suaugusio žmogaus delno dydžio. Pirmuosius mėnesius ji praleido Intensyviosios terapijos skyriuje, operuota vos 27 dienų. Dabar penkių mėnesių mergaitė sveria pusketvirto kilogramo ir artimiausiomis dienomis ją planuojama išleisti namo.

Valdantieji siūlo kandidatą į Seimo vicepirmininkus. Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui kartojant, kad neteiks naujos Seimo vicepirmininko kandidatūros vietoj atstatydinto Remigijaus Žemaitaičio, šįryt valdančioji koalicija nusprendė į vicepirmininkus siūlyti frakcijos „Lietuvos gerovei“ narį Kęstutį Bartkevičių.

Minint diabeto dieną priešais Sveikatos apsaugos ministeriją surengtas mitingas. Sergantieji diabetu piktinasi – šalis per mažai jais rūpinasi, o kompensacijos, skiriamos vaistams ir priemonėms, tėra simboliškos.

Laisvės premiją siūloma skirti Sąjūdžio metraštininkui Albinui Kentrai. Šiųmetei premijai pasiūlyti septyni pretendentai. Kandidatą į laureatus atrenka speciali komisija, o galutinį sprendimą priima Seimas.

Vokietija per plauką išvengė techninės recesijos. Nors prognozės buvo pesimistinės, oficiali statistika rodo, kad trečią šių metų ketvirtį didžiausia Europos ekonomika fiksavo vienos dešimtosios procento augimą. Į eksportą orientuotą Vokietijos ekonomiką gelbėjo vartojimas viduje, istoriškai žemas nedarbo lygis ir stiprus paslaugų sektorius.

Kadenciją baigiantis Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas įspėjo Britaniją, kad liks „antrarūše“ valstybe, jei išstos iš Europos Sąjungos. Jis paragino „Brexito“ priešininkus Jungtinėje Karalystėje nepasiduoti.

Malaizijos avialinijų MH17 orlaivio katastrofą Ukrainoje tiriantys olandai skelbia turintys naujų duomenų, siejančių nelaimę su aukštais Rusijos pareigūnais. Olandų tyrėjai pranešė turintys perimtus pokalbius telefonu tarp pagrindinių bylos įtariamųjų ir aukštų rusų pareigūnų. Tyrėjai kviečia atsiliepti liudininkus, žinančius apie tai daugiau.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.