Dešimt balų. Ką daryti, kad Lietuvos dėstytojų atlyginimai prisivytų bent Etiopijos dėstytojų atlygį?

Dešimt balų

2019.11.14 16:30

Dešimt balų. Ką daryti, kad Lietuvos dėstytojų atlyginimai prisivytų bent Etiopijos dėstytojų atlygį?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vidutinis Lietuvos dėstytojo atlyginimas yra mažesnis ne tik už mūsų šalies mokytojų, o ir daugelio kitų pasaulio šalių dėstytojų algas. 800 dolerių, tokia yra vidutinė Lietuvos dėstytojų alga. Tuo tarpu įvairių sunkumų kamuojamos Etiopijos dėstytojai uždirba apie trečdaliu daugiau – 1200 dolerių. Kaimyninėje Lenkijoje dėstytojų atlyginimai yra siekia daugiau nei 1630 dolerių, o Latvijoje – beveik 1800. Mažesnius atlyginimus nei lietuviai gauna tik Armėnijos dėstytojai – apie 540 dolerių, Rusijos – apie 620 dolerių.

Kodėl Lietuvoje taip mažai apmokamas dėstytojų darbas? Ir kodėl dėstytojai susitaiko su tokia padėtimi? Pagaliau, kur ieškoti rezervų dėstytojų algoms? Laidoje dalyvauja: Vytauto Didžiojo universiteto rektorius, prof. Juozas Augutis, Mykolo Romerio universiteto kancleris, doc. Saulius Spurga, Vilniaus universiteto docentė Rūta Žiliukaitė, Utenos kolegijos direktorius dr. Raimundas Čepukas. Laidą veda Jonė Kučinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.