Žinios. Mažiausia Lietuvoje, manoma ir visame pasaulyje, gimusi mažylė – auga ir ruošiasi grįžti namo

LRT TELEVIZIJA

2019.11.14 16:19

Teisingumo ministerija siūlo dekriminalizuoti mažiau pavojingus ekonominius, finansinius ir turtinius nusikaltimus, paliekant už juos tik administracinę atsakomybę. Pagal projektus, taip pat būtų panaikinama galimybė skirti įkalinimą už nusikaltimus, kuriais sukelta nedidelė žala. Teisingumo ministro teigimu, pakeitimai leistų sumažinti nuteistųjų skaičių, pagal kurį Lietuva išsiskiria iš kitų Europos šalių.

Mažiausias išgyvenęs naujagimis. Kauno klinikų medikai didvyre vadina mažiausią savo pacientę – 22-ąją nėštumo savaitę gimusią ir 350 gramų svėrusią mažylę. Spalį turėjusi gimti mergaitė į pasaulį atėjo gegužę ir, pasak medikų, buvo suaugusio žmogaus delno dydžio. Pirmuosius mėnesius ji praleido Intensyviosios terapijos skyriuje, operuota vos 27 dienų. Dabar penkių mėnesių mergaitė sveria pusketvirto kilogramo ir artimiausiomis dienomis ją planuojama išleisti namo.

Valdantieji siūlo kandidatą į Seimo vicepirmininkus. Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui kartojant, kad neteiks naujos Seimo vicepirmininko kandidatūros vietoj atstatydinto Remigijaus Žemaitaičio, šįryt valdančioji koalicija nusprendė į vicepirmininkus siūlyti frakcijos „Lietuvos gerovei“ narį Kęstutį Bartkevičių.

Naujausi politinių partijų reitingai rodo, kad rekordiškai žemai atsidūrusius „valstiečius“ aplenkė „Darbo partija“. Naujienų agentūros ELTA užsakymu spalį atliktos „Baltijos tyrimų“ apklausos duomenimis, jei rinkimai į Seimą vyktų artimiausiu metu, didžiausią Lietuvos gyventojų palaikymą turėtų Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Minint Pasaulinę diabeto dieną priešais Sveikatos apsaugos ministeriją surengtas mitingas. Sergantieji diabetu piktinasi – šalis per mažai jais rūpinasi, o kompensacijos, skiriamos vaistams ir priemonėms, tėra simboliškos.

Vokietija per plauką išvengė techninės recesijos. Nors prognozės buvo pesimistinės, oficiali statistika rodo, kad trečią šių metų ketvirtį didžiausia Europos ekonomika fiksavo vienos dešimtosios procento augimą. Į eksportą orientuotą Vokietijos ekonomiką gelbėjo vartojimas viduje, istoriškai žemas nedarbo lygis ir stiprus paslaugų sektorius.

Trumpo apkaltos tyrimas. JAV prezidentui labiau rūpėjo kompromatas prieš politinį konkurentą Joe Bideną nei santykiai su Ukraina. Taip sako laikinasis amerikiečių ambasadorius Ukrainai Williamas Tayloras. Jo pateiktos detalės dar sutvirtina kaltinimus Trumpui spaudus Ukrainą dėl politinės naudos sau.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau