Žinios. Teisingumo ministerija nori mažinti nuteistųjų skaičių: siūlo dekriminalizuoti mažiau pavojingus ekonominius, finansinius ir turtinius nusikaltimus

Mažiausias išgyvenęs naujagimis. Gegužę Kauno klinikose 22-ąją nėštumo savaitę gimusi ir 350 gramų svėrusi mergaitė artimiausiomis dienomis jau važiuos namo. Tai mažiausias išgyvenęs naujagimis ne tik Lietuvoje, bet, medikų žiniomis, ir pasaulyje. Tai, kad jiems pavyko išsaugoti tokią trapią gyvybę, medikai vadina stebuklu ir metų medicinos įvykiu.

Valdantieji siūlo kandidatą į Seimo vicepirmininkus. Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui kartojant, kad neteiks naujos Seimo vicepirmininko kandidatūros vietoj atstatydinto Remigijaus Žemaitaičio, šįryt valdančioji koalicija nusprendė į vicepirmininkus siūlyti frakcijos „Lietuvos gerovei“ narį Kęstutį Bartkevičių.

Naujausi politinių partijų reitingai rodo, kad rekordiškai žemai atsidūrusius „valstiečius“ aplenkė „Darbo partija“. Naujienų agentūros ELTA užsakymu spalį atliktos „Baltijos tyrimų“ apklausos duomenimis, jei rinkimai į Seimą vyktų artimiausiu metu, didžiausią Lietuvos gyventojų palaikymą turėtų Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Minint diabeto dieną priešais Sveikatos apsaugos ministeriją surengtas mitingas. Sergantieji diabetu piktinasi – šalis per mažai jais rūpinasi, o kompensacijos, skiriamos vaistams ir priemonėms, tėra simboliškos.

Teisingumo ministerija siūlė dekriminalizuoti mažiau pavojingus ekonominius, finansinius ir turtinius nusikaltimus, paliekant už juos tik administracinę atsakomybę. Pagal projektus, taip pat būtų panaikinama galimybė skirti įkalinimą už nusikaltimus, kuriais sukelta nedidelė žala. Teisingumo ministro teigimu, pakeitimai leistų sumažinti nuteistųjų skaičių, pagal kurį Lietuva išsiskiria iš kitų Europos šalių.

Laisvės premiją siūloma skirti Sąjūdžio metraštininkui Albinui Kentrai. Šiųmetei premijai pasiūlyti septyni pretendentai. Kandidatą į laureatus atrenka speciali komisija, o galutinį sprendimą priima Seimas.

Malaizijos avialinijų MH17 orlaivio katastrofą Ukrainoje tiriantys olandai skelbia turintys naujų duomenų, siejančių nelaimę su aukštais Rusijos pareigūnais. Olandų tyrėjai pranešė turintys perimtus pokalbius telefonu tarp pagrindinių bylos įtariamųjų ir aukštų rusų pareigūnų. Tyrėjai kviečia atsiliepti liudininkus, žinančius apie tai daugiau.

Trumpo apkaltos tyrimas. JAV prezidentui labiau rūpėjo kompromatas prieš politinį konkurentą Joe Bideną nei santykiai su Ukraina. Taip sako laikinasis amerikiečių ambasadorius Ukrainai Williamas Tayloras. Jo pateiktos detalės dar sutvirtina kaltinimus Trumpui spaudus Ukrainą dėl politinės naudos sau.

Vokietija išvengė techninės recesijos. Nors prognozės buvo pesimistinės, oficiali statistika rodo, kad trečią šių metų ketvirtį didžiausia Europos ekonomika fiksavo vienos dešimtosios procento augimą. Į eksportą orientuotą Vokietijos ekonomiką gelbėjo vartojimas viduje, istoriškai žemas nedarbo lygis ir stiprus paslaugų sektorius.

Orai. Ved. Ignas Ansriukevičius.