Žinios. „Facebook“ panaikino milijardus netikrų paskyrų

Nerimas dėl gaisravietės. Trys LRT kalbinti chemikai sako, kad dioksinai, kurių po gaisro Alytuje rasta piene, negalėjo susidaryti tik degant padangoms. Tai gali reikšti, kad gaisravietėje degė ne tik jos, bet ir rūsiuose galbūt užsilikusios cheminės medžiagos. Gaisro vietoje prieš keliolika metų veikė dabar jau bankrutavusios „Alytaus tekstilės“ taurinimo cechas, kuriame chemikalais buvo dažomi ar balinami audiniai.

Valstybinių miškų urėdijai pradeda vadovauti Valdas Kaubrė. Įsakymą dėl skyrimo į šias pareigas pasirašė Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Kaubrė Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursą laimėjo spalio pradžioje, bet jo skyrimas, pasak Mažeikos, užtruko, nes buvo nagrinėjami anoniminiai skundai.

Vieši Trumpo apkaltos svarstymai. Aukštas JAV diplomatas patvirtino, kad prezidentas Donaldas Trumpas domėjosi Ukrainos tyrimu, galinčiu kompromituoti jo politinį varžovą Joe Bideną. Tai Amerikos ambasadorius Ukrainoje Williamas Tayloras kalbėjo per apkaltos Trumpui tyrimo klausymus. Pirmąją klausymų dieną liudijo ir valstybės sekretoriaus pavaduotojas Europos ir Eurazijos reikalams George Kentas. Jie įsitikinę, kad Amerikos prezidentas aiškiai pasinaudojo savo valdžia ir karine pagalba Ukrainai, siekdamas paspausti Ukrainos lyderį Volodymyrą Zelenskį pradėti tyrimus, kurie Trumpui būtų naudingi prieš 2020 metų rinkimus.

„Facebook“ paskelbė šiais metais jau panaikinęs beveik puspenkto milijardo netikrų paskyrų, taip pabrėždamas kovą su manipuliacijomis ir dezinformacija socialiniuose tinkluose. „Facebook“ teigimu, netikros paskyros, sukuriamos apsimetant žmogumi ar subjektu, kuris neegzistuoja, sudaro apie 5 proc. visų aktyvių socialinio tinklo vartotojų antrąjį ir trečiąjį šių metų ketvirčius.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.