Žinios. Gazos Ruože kovotojai susitarė dėl ugnies nutraukimo

Nerimas dėl gaisravietės. Trys LRT kalbinti chemikai sako, kad dioksinai, kurių po gaisro Alytuje rasta piene, negalėjo susidaryti tik degant padangoms. Tai gali reikšti, kad gaisravietėje degė ne tik jos, bet ir rūsiuose galbūt užsilikusios cheminės medžiagos. Gaisro vietoje prieš keliolika metų veikė dabar jau bankrutavusios „Alytaus tekstilės“ taurinimo cechas, kuriame chemikalais buvo dažomi ar balinami audiniai.

Šiandien NATO vadovas Jensas Stoltenbergas Vašingtone susitiks su JAV prezidentu. Naujausi Prancūzijos prezidento komentarai apie prasmę prarandantį NATO aljansą sukėlė daug prieštaringų komentarų, bet būtent vienašališki Donaldo Trumpo veiksmai europiečių nuomone ir suteikė pagrindo tokioms kalboms.

Gazos Ruožo kovotojai susitarė dėl ugnies nutraukimo, įsigaliojusio šį rytą. Skelbiama, kad paliaubų susitarimas – Egipto pastangų rezultatas, o jį palaiko ir palestiniečių frakcijos, įskaitant „Islamo džihadą“. Kiek anksčiau paskelbėta, kad per Izraelio aviacijos smūgį anklavo pietinėje dalyje žuvo šeši vienos šeimos nariai.

Minint Pasaulinę diabeto dieną, medikai primena, kad sergant diabetu ir nesigydant mirštama ne nuo per didelio cukraus kiekio kraujyje. Dažniausia mirties priežastis – šir­dies ir kraujagyslių ligos, nuo kurių miršta 80 proc. sergan­čiųjų cukriniu diabetu. Lietuvoje šia liga serga daugiau kaip 109 tūkst. žmonių, tačiau medikai sako, kad daug šios ligos atvejų nenustatyta.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.