Labas rytas, Lietuva I d. Minint pasaulinę diabeto dieną: menininkės Agnės Kišonaitės instaliacija „Cukrinė širdis“, skirta priminti, jog sergant svarbu nepamiršti širdies

Lapkričio 14-oji, ketvirtadienis. „Labas rytas, Lietuva“ rytą pasitinka kartu su jumis.

Šiandien minima Pasaulinė diabeto diena.

Spaudos apžvalga. Naujausias ir aktualiausias publikacijas pristato Modestas Naudžius.

Menininkė Agnė Kišonaitė šia proga sukūrė meno instaliaciją „Cukrinė širdis“. Ne tik ši instaliacija, bet ir kiti menininkės darbai skirti priminti žmonėms apie šią klastingą ligą. 250 centimetrų aukščio „Cukrinę širdį“ bus galima išvysti sostinėje, Odminių skvere, vėliau ir kituose didžiuosiuose miestuose. Menininkė taip siekia žmones paskatinti galvojant apie cukraus kiekį kraujyje nepamiršti ir širdies.

Juvelyrika – ne tik nešioti. Nors kitai mūsų laidos herojei tėvai sakė, kad tokia veikla nerimta, Ernesta Statkutė visuomet žinojo, kad dirbs kūrybišką darbą. Asmeninė trenerė, interjero dizainerė, o dabar – ir juvelyrė. Aktyviai keliose veiklose besisukanti mergina sako nuobodžiauti neturinti kada. Juvelyrė pirmenybę teikia estetikai, kuriančiai savitą, stiprią energiją, o ne funkcionalumui. Jos papuošalų nebūtina devėti – mažąją skulptūrą primenančius darbus galima tiesiog nešiotis su savimi arba laikyti namie. Jos vizitinė kortelė – dirbinius puošiantys gyvenimo patarėjai.

Orų prognozė. Pirmosios dešimt lapkričio dienų buvo 4 laipsniais šiltesnės nei vidurkis, fiksuojami šilumos rekordai – paprastai tokia temperatūra laikosi pirmosiomis spalio dienomis. LHMI vyriausiosios specialistės Izoldos Marcinonienės teigimu, galime sulaukti rekordiškai šilto rudens, o laukti sniego kol kas – neverta.

Jaunimo ir pasaulio lyderių diskusija. Diskusijose dalyvaujantys jauni žmonės diskutuoja su svarbiausiais ir įtakingiausiais pasaulio žmonėmis. Studijoje apie šias diskusijas klausiame LiJOT programų koordinatoriaus Pauliaus Serapino, kuris neseniai grįžo iš UNESCO Generalinės konferencijos – renginio, kurio idėja ir yra leisti valstybių vadovams išgirti jaunimo nuomonę ir problemas.

Rubrika „Kalendorius“. Šiandien 71-ąjį gimtadienį mini britų monarchas princas Čarlzas. Velso princas Čarlzas yra vyriausias Elžbietos II ir Princo Filipo sūnus. Jis pirmasis eilėje į Jungtinės Karalystės ir 15 užjūrio teritorijų sostą. Škotijoje jis žinomas kaip Rotsėjaus hercogas, o Pietų Anglijoje – Kornvalio hercogas. Čarlzas su princese Diana susilaukė dviejų sūnų – Princo Viljamo ir Princo Hario. Pastaraisiais metais princas Čarlzas su žmona daug keliauja atstovaudami karališkąjai šeimai. Be to, jis turi įvairių socialinių ir humanitarinių interesų: įkūrė Princo fondą, yra daugelio labdaros organizacijų rėmėjas ar prezidentas. Jis keletą dešimtmečių remia ekologišką žemdirbystę, bando atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitą. Jo pastangos gamtosaugoje buvo įvertintos daugybe apdovanojimų.

Dar viena spaudos apžvalga, kurioje – LRT.lt publikacija „Į Lietuvą ateinantis Estijos bankas tradicinio banko neprimins: iš pradžių teiks vos dvi paslaugas“.

I dalies pabaiga.

Ved. Ugnė Siparė.