Žinios. Laisvės premijų komisija šiandien ketina išrinkti kandidatą, kuriam siūlys įteikti Seimo įsteigtą Laisvės premiją

Nerimas dėl gaisravietės. Trys LRT kalbinti chemikai sako, kad dioksinai, kurių po gaisro Alytuje rasta piene, negalėjo susidaryti tik degant padangoms. Tai gali reikšti, kad gaisravietėje degė ne tik jos, bet ir rūsiuose galbūt užsilikusios cheminės medžiagos. Gaisro vietoje prieš keliolika metų veikė dabar jau bankrutavusios „Alytaus tekstilės“ taurinimo cechas, kuriame chemikalais buvo dažomi ar balinami audiniai.

Laisvės premijų komisija šiandien ketina išrinkti kandidatą, kuriam siūlys įteikti Seimo įsteigtą Laisvės premiją. Anot komisijos pirmininkės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, šiemetinei premijai pasiūlyti septyni pretendentai. Jie nėra viešai skelbiami – komisija po uždaro posėdžio pristato tik siūlomą laureatą.

Valstybinių miškų urėdijai pradeda vadovauti Valdas Kaubrė. Įsakymą dėl skyrimo į šias pareigas pasirašė Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Kaubrė Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursą laimėjo spalio pradžioje, bet jo skyrimas, pasak Mažeikos, užtruko, nes buvo nagrinėjami anoniminiai skundai.

Vieši Trumpo apkaltos svarstymai. Aukštas JAV diplomatas patvirtino, kad prezidentas Donaldas Trumpas domėjosi Ukrainos tyrimu, galinčiu kompromituoti jo politinį varžovą Joe Bideną. Tai Amerikos ambasadorius Ukrainoje Williamas Tayloras kalbėjo per apkaltos Trumpui tyrimo klausymus. Pirmąją klausymų dieną liudijo ir valstybės sekretoriaus pavaduotojas Europos ir Eurazijos reikalams George Kentas. Jie įsitikinę, kad Amerikos prezidentas aiškiai pasinaudojo savo valdžia ir karine pagalba Ukrainai, siekdamas paspausti Ukrainos lyderį Volodymyrą Zelenskį pradėti tyrimus, kurie Trumpui būtų naudingi prieš 2020 metų rinkimus.

JAV milijardierius Elonas Muskas nusprendė statyti trečiąją pasaulinio masto elektromobilių ir jų baterijų „giga“ gamyklą Vokietijoje. Tai didelė konkurencinė pergalė vokiečiams ir skaudus pralaimėjimas britams, nes iki „Brexito“ sukeltų problemų Maskas buvo linkęs statyti tokią įmonę Jungtinėje karalystėje.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.