Žinios. Gaisro padangų perdirbimo įmonėje Alytuje metu galėjo degti rūsiuose užsilikę chemikalai

Nerimas dėl gaisravietės. Trys LRT kalbinti chemikai sako, kad dioksinai, kurių po gaisro Alytuje rasta piene, negalėjo susidaryti tik degant padangoms. Tai gali reikšti, kad gaisravietėje degė ne tik jos, bet ir rūsiuose galbūt užsilikusios cheminės medžiagos. Gaisro vietoje prieš keliolika metų veikė dabar jau bankrutavusios „Alytaus tekstilės“ taurinimo cechas, kuriame chemikalais buvo dažomi ar balinami audiniai.

Atsilaisvinus vienai iš Seimo pirmininko pavaduotojų vietų, šiandien valdančiųjų partijų koalicinė taryba ketina apsispręsti dėl galimo naujo kandidato. Valdantieji kandidatą vis vien svarstys, nors Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis su parlamentinių frakcijų atstovais vakar sutarė, kad atstatydinus iš vicepirmininko pareigų Remigijų Žemaitaitį ši vieta liks tuščia.

Mažėja bankų skyrių. Bankai sako, išlaikyti patalpas ir darbuotojus regionuose tampa labai brangu, be to, visas pasaulis skaitmeninasi ir dalis žmonių tvarkyti reikalų jau nebenori vykti fiziškai. Apklausa Lietuvoje rodo, kad pasimatyti akis į akį su banko darbuotoju svarbu beveik pusei šalies gyventojų. Valdančiųjų atstovas mato išeitį: bankų skyrių ir bankomatų nykimą galėtų atstoti Lietuvos paštas, tapęs valstybiniu banku.

Garsi klimato aktyvisė iš Švedijos Greta Thunberg, praleidusi Šiaurės Amerikoje 11 savaičių, grįžta atgal į Europą. Kelionei į Ispaniją, kur Madride gruodžio pradžioje prasidės dar viena Jungtinių tautų konferencija, skirta klimato kaitos problemoms, ji vėl pasirinko laivą, o ne lėktuvą. Iškastinių degalų nenaudojantis katamaranas per porą savaičių turėtų parplukdyti ją iš Plimuto į Ispaniją. Po vizito Amerikoje 16-metė švedė pripažino, kad čia požiūris į klimato šiltėjimą yra ne visai toks kaip Europoje.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.