Žinios. Šiandien NATO vadovas Jensas Stoltenbergas Vašingtone susitiks su JAV prezidentu

Nerimas dėl gaisravietės. Trys LRT kalbinti chemikai sako, kad dioksinai, kurių po gaisro Alytuje rasta piene, negalėjo susidaryti tik degant padangoms. Tai gali reikšti, kad gaisravietėje degė ne tik jos, bet ir rūsiuose galbūt užsilikusios cheminės medžiagos. Gaisro vietoje prieš keliolika metų veikė dabar jau bankrutavusios „Alytaus tekstilės“ taurinimo cechas, kuriame chemikalais buvo dažomi ar balinami audiniai.

Laisvės premijų komisija šiandien ketina išrinkti kandidatą, kuriam siūlys įteikti Seimo įsteigtą Laisvės premiją. Anot komisijos pirmininkės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, šiemetinei premijai pasiūlyti septyni pretendentai. Jie nėra viešai skelbiami – komisija po uždaro posėdžio pristato tik siūlomą laureatą.

Šiandien NATO vadovas Jensas Stoltenbergas Vašingtone susitiks su JAV prezidentu. Naujausi Prancūzijos prezidento komentarai apie prasmę prarandantį NATO aljansą sukėlė daug preištaringų komentarų, bet būtent vienašališki Donaldo Trumpo veiksmai europiečių nuomone ir suteikė pagrindo tokioms kalboms.

Minint Pasaulinę diabeto dieną, medikai primena, kad sergant diabetu ir nesigydant mirštama ne nuo per didelio cukraus kiekio kraujyje. Dažniausia mirties priežastis – šir­dies ir kraujagyslių ligos, nuo kurių miršta 80 proc. sergan­čiųjų cukriniu diabetu. Lietuvoje šia liga serga daugiau kaip 109 tūkst. žmonių, tačiau medikai sako, kad daug šios ligos atvejų nenustatyta.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.