Kultūros diena. Instaliacija „Vandeniui atspari širdis“ – apie supanašėjimą tarp to, kas realu, ir to, kas dirbtina

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Muzikinė premjera – Monikos Sokaitės „SALVE SAMOGITIA arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją“ skirta Žemaitijos vardo paminėjimo 800-osioms metinėms.

„Salve Samogitia arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją”, tai proginis jaunos kompozitorės Monikos Sokaitės kūrinys, skirtas Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų sukakčiai. Kompozitorė sako, kad kompozicijoje vieno naratyvo klausytojai neras, kiekviena kūrinio dalis pasakoja savąją istoriją.

Menininko Igno Pavliukevičiaus instaliacija „Vandeniui atspari širdis“ – apie supanašėjimą tarp to, kas realu, ir to, kas dirbtina.

Rytoj galerijoje „Atletika“ atidaroma menininko Igno Pavliukevičiaus instaliacija „Vandeniui atspari širdis“, kurioje menininkas, naudodamas 3D modeliavimą, virtualią realybę ir performansą, klausia, kiek skaitmeninių technologijų sukurti produktai gali būti panašūs į žmogų, kaip visa tai veikia mūsų būties prasmę ir vertę.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre koncertas, skirtas dirigento Martyno Staškaus 50-mečiui.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras švenčia dirigento Martyno Staškaus jubiliejų – penkiasdešimtmetį. „Negalvoju apie šį skaičių, tai tėra datos”, sako maestro kviesdamas į koncertą, kuriam parengė Gustavo Malerio ketvirtają simfoniją ir Džiakomo Pučinio vienaveiksmę operą „Džanis Skikis“.

Šiandien laidoje svečiuojasi menininkas Dainius Liškevičius.

Naujienos iš užsienio: „Rankomis rištos knygos šiais laikais itin retas reiškinys. Tačiau tokia knyga turi visai kitą meninę vertę, nei pagaminta pramoniniu būdu“ – sako rašytojas, Nacionalinės premijos laureatas Valdas Papievis. Jo naujausia knyga „Eko“ išleista mažesniu nei dvidešimties egzempliorių tiražu, nes visos knygos įrištos rankomis.

Ved: Gerūta Griniūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau