Žinios. Susidomėjimas skiepais nuo gripo – bene dvigubai didesnis nei pernai: kai kurios įstaigos jau stinga vakcinų

Vakcinų nuo gripo trūkumas. Šiemet norinčiųjų pasiskiepyti nuo gripo kai kuriose gydymo įstaigose – dvigubai daugiau nei pernai. Pasak medikų, nemokamos gripo vakcinos pasiekė dar ne visas poliklinikas, tačiau ir jas gavusios skundžiasi, kad skiepų beliko vos kelioms dienoms. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog valstybės lėšomis nupirkta beveik 145 tūkst. vakcinų ir papildomai įsigyti neplanuojama.

Dėl aplinkos taršos Alytuje – milijoninė suma. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika patvirtina, kad dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje įmonė „Dzūkijos vandenys“ galėjo gauti apskaičiuotą kone milijono eurų sumą už papildomą aplinkos taršą. Tačiau ministro teigimu, tai tik pirminiai skaičiavimui, o konkreti suma vėliau bus įskaičiuota į bendrą padangų perdirbimo įmonei „Ekologistikos“ skirtą ieškinį.

Susisiekimo ministro pramogos: nedalyvavo diskusijoje, vakarieniavo už Kelių direkcijos lėšas. Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, spalį Abu Dabyje nuvykęs į pasaulinį kelių kongresą, ne tik nedalyvavo diskusijoje, kurios darbotvarkėje buvo numatytas jo pasisakymas, bet ir vakarieniavo už Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšas.

Vyriausybė iš esmės pritarė Seime svarstomiems prekybos ir bankų mokesčiams – jų pajamos jau įtrauktos į kitų metų biudžeto projektą. Visgi Ministrų kabinetas pasiūlė parlamentui surengti konsultacijas dėl mokesčių poveikio, taip pat siūloma įvertinti datą, kada įsigaliotų įstatymai.

Centrinių paštų likimas svarstomas Seimo Kultūros komitete. Du iš šių paštų – Kaune ir Klaipėdoje – paskelbti ypač vertingi kultūriniu požiūriu. Kultūros paveldo departamento vadovas Vidmantas Bezaras teigia, kad dėl to šie pastatai turėtų likti visuomeninės paskirties bei atlikti pašto funkcijas. Anot pašto vadovės Astos Sungailienės, bendrovė pati neišgali išlaikyti šių pašto pastatų, todėl ir priimtas sprendimas juos parduoti.

Smūgis prostitucijai. Lietuvoje ir Ispanijoje surengta stambi tarptautinė policijos operacija, pasitelkti „Aro” pareigūnai. Pasak teisėsaugininkų, sulaikyta 15 asmenų, jiems pareikšti įtarimai dėl prekybos žmonėmis, plėšimų, disponavimo narkotikais, ginklais ir kitų nusikalstamų veikų. Šie asmenys verbuodavo dirbti prostitutėmis iš trečiųjų šalių – Ukrainos, Baltarusijos, Moldovos – atvykusias merginas, suteikdavo joms butus, nusikalstamais būdais šalindavo konkurentus. Visi įtariamieji – Lietuvos piliečiai, du iš jų sulaikyti Ispanijoje. Kratų metu rasta daug padirbtų pasų ir eurų, aptiktas automobilis, naudojęs švyturėlius.

Palestinos ir Izraelio apsišaudymas Gazos Ruože. Mažiausiai 18 žmonių žuvo Gazos Ruože, kai vakar Izraelis ir palestiniečiai atakavo vieni kitus raketų smūgiais. Iš Izraelio lėktuvų paleista raketa Gazoje nukovė palestiniečių gruopuotės „Islamo džihadas“ vadą, nuo to laiko aidi raketų salvės.

Prasideda Donaldo Trumpo apkaltos svarstymai. D. Trumpo laukia pavojingiausias išbandymas per trejus jo prezidentavimo metus – tiesiogiai per televiziją transliuojami pirmi vieši apkaltos svarstymai Atstovų rūmų Žvalgybos komitete. Atstovų rūmuose vyraujantys demokratai per kelias savaites truksiančius klausymus sieks įrodyti, kad D. Trumpas piktnaudžiavo savo postu, spausdamas Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį inicijuoti pagrindiniu D. Trumpo konkurentu kitais metais vyksiančiuose rinkimuose laikyto Joe Bideno sūnaus veiklos Ukrainos dujų bendrovėje tyrimą.

Toliau tęsiama diskusija dėl LRT valdymo. Seimo Kultūros komiteto darbo grupė tęsia svarstymus dėl LRT valdysenos. Anksčiau siekę, kad būtų įsteigta LRT valdyba, valdantieji atsitraukė ir teigia sutinkantys, kad būtų išplečiamos LRT tarybos funkcijos ir sukuriami tarybos komitetai. Siūloma įtvirtinti tris komitetus – Audito, Pirkimų ir investicijų bei Turinio vertinimo. Taip pat esant reikalui taryba galėtų suformuoti ir kitus komitetus.

Sportas. Praėjusiame sezone snieglentininkas Motiejus Morauskas įrodė, kad net neturint kalnų ir tinkamų sąlygų žiemos sportui, galima siekti aukštų rezultatų. Septyniolikmetis lietuvis jau šį savaitgalį pradės naująjį sezoną, kuriame bandys ne tik įrodyti, kad yra vienas geriausių pasaulio jaunųjų snieglentininkų, bet ir įsitvirtinti tarp suaugusiųjų.

Nuo dabar galiojančio draudimo lankytis visuose viešuose renginiuose, tarp jų ir sporto, iki juodųjų sąrašų visoje Europoje. Iki tiek gali būti išplėsta Lietuvoje taikoma Administracinių nusižengimų kodekso nuostata, su kuria susiduria sporto aistruolių grupės – vadinamieji ultros. Pareigūnų taikoma poveikio priemonė už viešosios tvarkos pažeidimus gali siekti iki dvejų metų. Rytoj Seime turėtų būti svarstoma įstatymo pataisa, pagal kurią tokį draudimą galėtų priimti tik teismas.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau