Žinios. Į kitų metų biudžetą įtrauktos ir bankų pajamos: Vyriausybė pritarė tokiam Seimo siūlymui

Susisiekimo ministro kelionė Abu Dabyje. Jaroslavas Narkevičius, spalį Abu Dabyje dalyvavęs pasauliniame kelių kongrese, ne tik nedalyvavo diskusijoje, kur buvo numatytas jo pasisakymas, bet ir vakarieniavo už Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšas. Tai skelbia portalas 15min.lt.

Vyriausybė už prekybos ir bankų mokesčius. Vyriausybė iš esmės pritarė Seime svarstomiems prekybos ir bankų mokesčiams – jų pajamos jau įtrauktos į kitų metų biudžeto projektą. Visgi Ministrų kabinetas pasiūlė parlamentui surengti konsultacijas dėl mokesčių poveikio, taip pat siūloma įvertinti datą, kada įsigaliotų įstatymai.

Uostamiestyje tikrinami klaipėdiečių augintų daržovių ir vaisių mėginiai, kai šiaurinės miesto dalies dirvožemyje nustatyta chromo koncentracija vietomis leistinas normas viršija ir po 12 kartų. Kol bus tyrimų rezultatai, gyventojams rekomenduojama nevalgyti šiame rajone užauginto derliaus.

Lietuvos rinkai uždrausta tiekti visus ranitidino turinčius vaistus. Pasak Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos, sprendimas priimtas atsižvelgus į gautą naują informaciją iš Europos vaistų kokybės ir sveikatos priežiūros direktorato bei kitų įstaigų. Sprendimas priimtas išsiaiškinus, kad Indijos ir Ispanijos kompanijose pagamintoje veikliojoje medžiagoje – ranitidine – yra kenksmingų priemaišų.

Lietuvoje ir Ispanijoje surengta stambi tarptautinė policijos operacija, pasitelkti „Aro” pareigūnai. Pasak teisėsaugininkų, sulaikyta 15 asmenų, jiems pareikšti įtarimai dėl prekybos žmonėmis, plėšimų, disponavimo narkotikais ir kitų nusikaltimų.

Mažiausiai 18 žmonių žuvo Gazos ruože, kai vakar Izraelis ir palestiniečiai atakavo vieni kitus raketų smūgiais. Už tai, kad buvo nukautas grupuotė „Islamo džihadas“ vadas, į Izraelio teritoriją paleista mažiausiai 220 raketų, bet, kaip pranešama, 90 procentų raketų numušė Izraelio „Geležinio skydo“ gynybos sistema.

Bolivijoje mėginama užpildyti valdžios vakuumą, kai iš posto pasitraukęs Evo Moralesas pabėgo į Meksiką. Laikinąja šalies prezidente pasiskelbė Senato pirmininko antroji pavaduotoja Jeanine Anes.

Veneciją siaubia didžiausias per daugiau nei pusšimtį metų potvynis. Žuvo du žmonės, o vandens lygis šiandien pakilęs daugiau nei pusantro metro, bet prognozės žada, kad per artimiausias dienas nuslūgs.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.