Žinios. Lietuvos rinkai uždrausta tiekti visus ranitidino turinčius vaistus

Susisiekimo ministro kelionė Abu Dabyje. Jaroslavas Narkevičius, spalį Abu Dabyje dalyvavęs pasauliniame kelių kongrese, ne tik nedalyvavo diskusijoje, kur buvo numatytas jo pasisakymas, bet ir vakarieniavo už Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšas. Tai skelbia portalas 15min.lt.

Lietuvoje ir Ispanijoje surengta stambi tarptautinė policijos operacija, pasitelkti „Aro” pareigūnai. Pasak teisėsaugininkų, sulaikyta 15 asmenų, jiems pareikšti įtarimai dėl prekybos žmonėmis, plėšimų, disponavimo narkotikais ir kitų nusikaltimų.

Uostamiestyje tikrinami klaipėdiečių augintų daržovių ir vaisių mėginiai, kai šiaurinės miesto dalies dirvožemyje nustatyta chromo koncentracija vietomis leistinas normas viršija ir po 12 kartų. Kol bus tyrimų rezultatai, gyventojams rekomenduojama nevalgyti šiame rajone užauginto derliaus.

Lietuvos rinkai uždrausta tiekti visus ranitidino turinčius vaistus. Pasak Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos, sprendimas priimtas atsižvelgus į gautą naują informaciją iš Europos vaistų kokybės ir sveikatos priežiūros direktorato bei kitų įstaigų. Sprendimas priimtas išsiaiškinus, kad Indijos ir Ispanijos kompanijose pagamintoje veikliojoje medžiagoje – ranitidine – yra kenksmingų priemaišų.

Mažiausiai 18 žmonių žuvo Gazos ruože, kai vakar Izraelis ir palestiniečiai atakavo vieni kitus raketų smūgiais. Už tai, kad buvo nukautas grupuotė „Islamo džihadas“ vadas, į Izraelio teritoriją paleista mažiausiai 220 raketų, bet, kaip pranešama, 90 procentų raketų numušė Izraelio „Geležinio skydo“ gynybos sistema.

JAV tiesiogiai per televiziją transliuojami pirmi vieši Donaldo Trumpo apkaltos svarstymai Atstovų rūmų žvalgybos komitete. Atstovų rūmuose vyraujantys demokratai per kelias savaites truksiančius klausymus sieks įrodyti, kad Donaldas Trumpas piktnaudžiavo savo postu, spausdamas Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį inicijuoti pagrindiniu Trumpo konkurentu kitais metais vyksiančiuose rinkimuose laikyto Joe Bideno sūnaus veiklos Ukrainos dujų bendrovėje tyrimą.

Bolivijoje mėginama užpildyti valdžios vakuumą, kai iš posto pasitraukęs Evo Moralesas pabėgo į Meksiką. Laikinąja šalies prezidente pasiskelbė Senato pirmininko antroji pavaduotoja Jeanine Anes.

Veneciją siaubia didžiausias per daugiau nei pusšimtį metų potvynis. Žuvo du žmonės, o vandens lygis šiandien pakilęs daugiau nei pusantro metro, bet prognozės žada, kad per artimiausias dienas nuslūgs.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau