Labas rytas, Lietuva II d. Pasaulio lietuvių simpoziumas: ar dabartinės emigracijos akivaizdoje dar galime susiburti bendriems reikalams?

Pasaulio lietuvių simpoziumas. Šie metai simpoziumui – penkiasdešimtieji, prieš pusšimtį metų susitelkę lietuvių išeivijos intelektualai susitelkė svarstyti, ar galima savo protu ir kūrybos vaisiais prisidėti prie tautos išlikimo tuo metu, kai tautiečiai gyvena sovietų priespaudoje. Tačiau, prof. E. Alensandravičiaus teigimu, pati istorija negarantuoja mūsų ateities: šiandien, išgyvenant didžiausią lietuvių istorijoje kada nors buvusią emigraciją, kyla klausimas, ar vis dar galime susiburti bendriems tikslams? Kartu apie simpoziumą kalba Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, Norvegijos mokslų ir technologijos universiteto profesorius Gediminas Karoblis.

Pagalba ankstukams ir jų tėvams. Po kelių dienų, lapkričio 17-ąją, bus minima neišnešiotukų diena, tačiau jau šiandien 14-oje pasaulio miestų žymūs pastatai įsižiebs purpurine spalva, kuri pasaulyje žinoma kaip neišnešiotų naujagimių spalva. Lietuvoje kasmet gimsta maždau 2 000 neišnešiotų naujagimių. Apie pagalbą šiems kūdikiams bei jų tėvams kalbamės su asociacijos „Neišnešiotukas“ prezidente Asta Speičyte-Radzevičiene ir operos soliste Ieva Prudnikovaite-Pitrėne.

Ditos Lūsės paroda. Dita Lūsė – žymi Latvijos menininkė, kurianti jau daugiau nei du dešimtmečius. Tiesa, dabar jos paveikslus galime pamatyti ir Vilniuje. Čia eksponuojama jos paroda „Branduolys“. Tokia paveikslų idėja jai kilo prieš 20 metų, mąstant apie žmogaus norą išsiveržti į platesnę aplinką. Šiandienė ekspozicija – Rygoje pristatytos parodos tęsinys, papildytas naujais kūriniais.

Spalvinga menininkų šeimos keramika. Meninkų šeimos rankoms paklūsta ne tik molis, bet ir gipsas ar silikonas. Ryškiaspalvėmis glazūromis papuošti dirbiniai – išskirtinis keramikų bruožas. Varlių motyvais puoštos vazos – Večiaslavo vaizduotės kūrinys gimęs keramikos krosnyje. Jiedu su žmona Brigita ne kur kitur, o savo namų virtuvėje įsirengė dirbtuves, kuriose karaliauja spalvos.

Spaudos apžvalga.

„Labas rytas, Lietuva“ linki gražaus ir šilto trečiadienio – sinoptikų teigimu šiandien vėl galima tikėtis šilumos rekordų.

Ved. Ignas Krupavičius.