Žinios. Seimo Kultūros komitetas šiandien aptars Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centrinio pašto pastatų likimą

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien susitinks su parlamentinių frakcijų seniūnais aptarti situacijos iš vicepirmininko pareigų atstatydinus „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininką Remigijų Žemaitaitį. Seimas Žemaitaitį iš parlamento vicepirmininkų atstatydino vakar. Pasak Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, naujo vicepirmininko jis neteiks, valdyba gali dirbti ir be vieno pavaduotojo.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas svarsto mokestinius įstatymus, kuriuos Vyriausybė teikia su kitų metų valstybės biudžetu. Komitetas balsuos dėl Akcizų įstatymo pataisų, kuriomis siūloma nuo kitų metų naikinti akcizo lengvatą šildymui skirtam dyzelinui, sumažinti lengvatą žemdirbių naudojamam kurui bei didinti stipraus alkoholio, tabako ir degalų akcizus.

Seimo Kultūros komitetas šiandien aptars Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centrinio pašto pastatų likimą. Lietuvos paštas yra priėmęs sprendimą pastatus parduoti dėl per brangaus išlaikymo, tačiau dalis politikų pasisako už jų išsaugojimą visuomenės reikmėms.

Australijos šiaurės rytinėje Kvinslando valstijoje sudužo gaisrus gesinantis sraigtasparnis. Pasak ugniagesių, jis nukrito, liedamas vandenį iš oro. Pranešama, kad sraigtasparnio pilotas išgyveno ir patyrė tik nedidelių sužeidimų. Australija kovoja su didžiuliais miškų gaisrais Kvinslande ir Naujajame Pietų Velse. Gesinti trukdo nepalankios oro sąlygos – karščiai ir stiprūs vėjai.

Veneciją užliejo aukščiausias per daugiau kaip 50 metų potvynis. Itin didelis potvynis pasiekė 1,87 metro žymą, pranešė potvynių stebėsenos centras. Avarinės tarnybos ėmėsi tikrinti, ar nepadaryta žalos kanalams, o Italijos žiniasklaida pranešė, kad 78-erių vyras buvo mirtinai nutrenktas elektros srovės, vandeniui užliejus jo namą.

Izraelio gamintojai, importuojatys vynus, vaisius ir kitus produktus privalės aiškiai pažymėti, jeigu jie pagaminti okupuotose palestiniečių žemėse. Toks Europos Teisingumo Teismo sprendimas sulaukė itin nepalankios žydų organizacijų reakcijos. Jos kaltina Europą taikant Izraeliui dvejopus standartus.

Šįvakar Jungtinių Valstijų Atstovų rūmuose prasidės pimi vieši svarstymai dėl galimos apkaltos prezidentui Donaldui Trumpui. Demokratų dominuojamas parlamentas siekia apkaltinti prezidentą Trumpą dėl spaudimo Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, kad jis inicijuotų pagrindinio Trumpo konkurento – demokaro Joe Bideno sūnaus veiklos Ukrainos dujų bendrovėje tyrimą.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.