LRT RADIJO žinios. Žemaitaitis atstatydintas iš Seimo vicepirmininko pareigų, parlamento vadovas siūlytų naikinti septinto vicepirmininko pareigybę

Atstatydinus „Tvarkos ir teisingumo“ vadovą Remigijų Žemaitaitį iš Seimo vicepirmininko pareigų, parlamento vadovas siūlytų naikinti septinto vicepirmininko pareigybę. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Seimo pradėti svarstyti projektai dėl automobilių taršos ir nekilnojamojo turto apmokestinimo yra žingsnis teigiama linkme, tačiau anksčiau atmesti Vyriausybės pasiūlymai buvo kokybiškesni. Premjeras sako matantis Aplinkos apsaugos agentūros neįgalumą likviduojant gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje padarinius. Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje, bent dalis atliekų tvarkytojų nebeišveža padangų iš didžiųjų atliekų aikštelių, o dėl to sutriko naudotų padangų priėmimas. Specialiųjų tyrimų tarnyba teigia, kad nustatant ugdymo įstaigų vadovų ir mokytojų algos koeficientus nėra bendros tvarkos, ir dėl to kyla korupcijos rizika. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako, kad Rusijos vykdomas Sausio 13-osios bylą tyrusių Lietuvos teisėjų ir prokurorų baudžiamasis persekiojimas yra precedento neturintis puolimas prieš visą Europos Sąjungą.

Pastarąją parą paaštrėjus santykiams tarp palestiniečių ir Izraelio, pastarojo ambasadorius Lietuvoje Yossefas Levy teigia, kad padėtis yra labai grėsminga. Ispanijos socialistai, vadovaujami premjero Pedro Sanchezo, teigia pasiekę preliminarų susitarimą dėl valdančiosios koalicijos su kraštinių kairiųjų „Podemos“ partija.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad socialinio būsto eilėje laukia per 10 tūkst. šeimų ar asmenų. Kelių policijos tarnybos teigimu, automobiliui aptaškius šalia einantį žmogų ir sugadinus jo turtą, pėstysis gali kreiptis į policiją dėl žalos atlyginimo. Sportas. Orai. Ved. Odeta Vasiliauskaitė ir Angelė Daugininkaitienė.