Labas rytas, Lietuva I d. Ryškiaspalvės keramikos kūrėjai: pradinė idėja buvo indai-saldumynų saugotojai, kad nelįstų vaikai

Lapkričio 13-oji, antradienis. „Labas rytas, Lietuva“ ir vėl pirmieji sako jums labas rytas ir sveikina su šiandien minima pasauline gerumo diena.

Spaudos apžvalga. Naujausias ir aktualiausias publikacijas pristato Paulius Šironas. LRT.lt portale šįryt skaitykite „6 reformos. Sprendimas dėl pensijos jau priimtas, bet sąlygos neaiškios: vieni problemų neįžvelgia, kiti situaciją vadina absurdu“.

Ditos Lūsės paroda. Dita Lūsė – žymi Latvijos menininkė, kurianti jau daugiau nei du dešimtmečius. Tiesa, dabar jos paveikslus galime pamatyti ir Vilniuje. Čia eksponuojama jos paroda „Branduolys“. Tokia paveikslų idėja jai kilo prieš 20 metų, mąstant apie žmogaus norą išsiveržti į platesnę aplinką. Šiandienė ekspozicija – Rygoje pristatytos parodos tęsinys, papildytas naujais kūriniais.

Spalvinga menininkų šeimos keramika. Meninkų šeimos rankoms paklūsta ne tik molis, bet ir gipsas ar silikonas. Ryškiaspalvėmis glazūromis papuošti dirbiniai – išskirtinis keramikų bruožas. Varlių motyvais puoštos vazos – Večiaslavo vaizduotės kūrinys gimęs keramikos krosnyje. Jiedu su žmona Brigita ne kur kitur, o savo namų virtuvėje įsirengė dirbtuves, kuriose karaliauja spalvos.

Knygų naujienos. Šį rytą knygas pristato rašytojas, žurnalistas Andrius Užkalnis. Jo pristatomos knygos: „baltos kaltės“ knyga Chris Cleave „Kita ranka“, Teresos Driscoll „Draugė“, Tailor Adams „Taikiklyje“, visos jos – skirtingos, atskleidžiančios vis kitokią problematiką, tačiau kartu – labai įtraukiančios.

LRT metų apdovanojimai. Jau antrus metus vykstančių apdovanojimų rezultatai bus paskelbti Naujųjų metų išvakarėse – apie juos pasakoja viešųjų ryšių ir rinkodaros projekto vadovė Justina Sokolovska. Ji primena, jog šie apdovanojimai skirti apžvelgti per praėjusius metus labiausiai pasižymėjusias asmenybes, kurias išrinkti yra dedikuota LRT žiūrovams.

Rubrika „Kalendorius“. Šią dieną 1997-aisiais pirmą kartą pristatytas miuziklas „Liūtas karalius“, sukurtas pagal to paties pavadinimo Wolto Disney animacinį filmą. Muziką miuziklui sukūrė Eltonas Johnas, žodžius – Timas Raisas. Tai vienas iš trijų ilgiausiai rodomų miuziklų Brodvėjaus istorijoje. Šį miuziklą yra matę daugiau nei 100 milijonų žmonių visame pasaulyje. Niujorko Brodvėjaus teatre jį kiekvieną savaitę galima išvysti 8 kartus. „Liūto karaliaus“ dainos skamba ne tik anglų, bet ir šešiomis Afrikos kalbomis, o išvysti galima ne tik aktorius, bet ir 232 lėles. Jas ir aktorių kaukes sukurti užtruko 37 tūkstančius valandų. Miuziklo apdovanojimų lentynoje – 70 įvairių įvertinimų, įskaitant ir „Tony“ apdovanojimą.

Įdomybės iš pasaulio. Suomijos mieste Rovaniemyje gyvenantis Kalėdų Senelis jau paskelbė Kalėdų sezono pradžią – savo kalboje jis pabrėžė geros valios svarbą. Kiekvieną sezoną jis gauna tūkstančius laiškų, jo aplankyti atvyksta tūkstančiai žmonių, kurių dauguma – iš Azijos.

Dar viena spaudos apžvalga ir I dalies pabaiga.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau