Žinios. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas balsuos dėl Akcizų įstatymo pataisų

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas svarsto mokestinius įstatymus, kuriuos Vyriausybė teikia su kitų metų valstybės biudžetu. Komitetas balsuos dėl Akcizų įstatymo pataisų, kuriomis siūloma nuo kitų metų naikinti akcizo lengvatą šildymui skirtam dyzelinui, sumažinti lengvatą žemdirbių naudojamam kurui bei didinti stipraus alkoholio, tabako ir degalų akcizus.

Aplinkos apsaugos komitete – galutinis balsavimas dėl urėdijų reformos korekcijų. Komitetas paskutinį kartą svarstys ir balsuos dėl Miškų įstatymo pataisų, kuriomis siūloma koreguoti reformą, per kurią 42 šalies urėdijos buvo sujungtos į naują valstybės įmonę „Valstybinių miškų urėdiją“. Nuo kitų metų liepos, valstybinių miškų valdymą norima vėl patikėti kelioms urėdijoms, dėl kurių skaičiaus apsispręstų Vyriausybė.

Izraelio gamintojai, importuojatys vynus, vaisius ir kitus produktus privalės aiškiai pažymėti, jeigu jie pagaminti okupuotose palestiniečių žemėse. Toks Europos Teisingumo Teismo sprendimas sulaukė itin nepalankios žydų organizacijų reakcijos. Jos kaltina Europą taikant Izraeliui dvejopus standartus.

Moterų riksmas už lygybę. Pavargusios tylos minutėmis minėti moterų išnaudojimo ir smurto preš jas aukas Šveicarijos moterys surengė „išsirėkimo“ akciją. Viešas riksmas už moteris surengtas Ženevos universitete.

Šįvakar Jungtinių Valstijų Atstovų rūmuose prasidės pimi vieši svarstymai dėl galimos apkaltos prezidentui Donaldui Trumpui. Demokratų dominuojamas parlamentas siekia apkaltinti prezidentą Trumpą dėl spaudimo Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, kad jis inicijuotų pagrindinio Trumpo konkurento – demokaro Joe Bideno sūnaus veiklos Ukrainos dujų bendrovėje tyrimą.

Ved. Ignas Andriukevičius.