Žinios. JAV prasidės pirmieji vieši svarstymai dėl galimos apkaltos prezidentui Donaldui Trumpui

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien susitinks su parlamentinių frakcijų seniūnais aptarti situacijos iš vicepirmininko pareigų atstatydinus „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininką Remigijų Žemaitaitį. Seimas Žemaitaitį iš parlamento vicepirmininkų atstatydino vakar. Pasak Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, naujo vicepirmininko jis neteiks, valdyba gali dirbti ir be vieno pavaduotojo.

Vyriausybės posėdyje šiandien bus tariamasi dėl gaisro Alytuje padarinių likvidavimo. Nors pavojingos atliekos iš padangų perdirbimo gamyklos jau išvežamos, iki šiol nėra aišku, ką daryti su gaisravietėje susikaupusiu vandeniu. Vakar jis išpumpuotas į Alytaus šilumos tinklų rezervuarą, tačiau nesutariama kaip vanduo bus išvalytas.

Izraelio gamintojai, importuojatys vynus, vaisius ir kitus produktus privalės aiškiai pažymėti, jeigu jie pagaminti okupuotose palestiniečių žemėse. Toks Europos Teisingumo Teismo sprendimas sulaukė itin nepalankios žydų organizacijų reakcijos. Jos kaltina Europą taikant Izraeliui dvejopus standartus.

Turkijos prezidentas Vašingtone. Plataus masto karinę invaziją į šiaurinį Sirijos pasienį pradėjusios Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas šiandien vyksta pas Jungtinių Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą.

Šįvakar Jungtinių Valstijų Atstovų rūmuose prasidės pimi vieši svarstymai dėl galimos apkaltos prezidentui Donaldui Trumpui. Demokratų dominuojamas parlamentas siekia apkaltinti prezidentą Trumpą dėl spaudimo Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, kad jis inicijuotų pagrindinio Trumpo konkurento – demokaro Joe Bideno sūnaus veiklos Ukrainos dujų bendrovėje tyrimą.

Ved. Ignas Andriukevičius.