Žinios. Šiauliuose – smurto prieš šešiametę mergaitę atvejis: įtariama, jog vaiką sumušė mama

Nauji mokesčių variantai Seime. Seimas pradeda svarstymus, ar valdančiųjų „valstiečių“ siūlymu išplėsti gyventojų nekilnojamojo turto mokesčio bazę. Seimas taip pat sutiko svarstyti Agnės Širinskienės ir Valiaus Ąžuolo automobilių mokesčių variantą, pagal kurį taršos mokestis būtų imamas tik pirmą kartą registruojant į šalį įvežtą automobilį, o ne kiekvieną kartą keičiantis jo savininkui.

Remigijus Žemaitaitis neteko Seimo vicepirmininko posto. Iš Seimo vicepirmininko pareigų atstatydintas „Tvarkos ir teisingumo“ vadovas Remigijus Žemaitaitis. Už atleidimą slaptame balsavime pasisakė 72 Seimo nariai, prieš buvo penki, vienas parlamentaras susilaikė. Žemaitaitis sakė nesigailintis, kad neatsistatydino anksčiau, o buvo iš pareigų atleistas balsavimu. Pasak Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, naujo vicepirmininko jis neteiks, valdyba gali dirbti ir be vieno pavaduotojo. Tuo metu valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad šis postas priklauso valdantiesiems ir jie siūlys savo kandidatą.

Lietuvos krepšinio rinktinę treniruos Darius Maskoliūnas. Trenerį Kaune rinko 14 šalies krepšinio federacijos vykdomojo komiteto narių. Be Maskoliūno buvo siūlomas ir „Šiaulių“ ekipą treniruojantis Antanas Sireika. Už Darių Maskoliūną balsavo 13 vykdomojo komiteto narių. Artimiausias iššūkis naujojo komandos stratego laukia jau vasario mėnesį, kai Lietuvos rinktinė pradės kovas 2021 metų Europos čempionato atrankos varžybose.

Šiauliuose sumušta šešiametė mergaitė. Vakar Šiauliuose lankydami socialinės rizikos šeimą, socialiniai darbuotojai rado sumuštą 6-erių metų mergaitę. Įtariama, kad prieš mažametę smurtavo jos motina. Mergaitei sumušta galva, ji paguldyta į ligoninę, ten bus prižiūrima, kol atsiras laikini globėjai.

Izraelis nukovė palestiniečių džihadistų lyderį. Izraelio karinės pajėgos per operaciją Gazos Ruože nukovė vieną iš palestiniečių grupuotės „Islamo džihadas“ vadų – Baha Abu al Atą. Dar vienu smūgiu Damaske, Sirijoje, taikėsi ir į kitą organizacijos lyderį, bet šis liko gyvas. Pažadėjęs keršyti, Irano remiamas „Islamo džihadas“ į Izraelį paleido salvę raketų, skriejusių iki pat Tel Avivo.

Rinkimų kampanija Britanijoje kaista. Hillary Clinton Jungtinės Karalystės vyriausybės sprendimą tik po rinkimų viešinti ataskaitą dėl galimo Rusijos kišimosi į šalies politiką vadina „nesuprantamu ir gėdingu“. Taip buvusi kandidatė į Jungtinių Valstijų prezidentus sakė interviu britų transliuotojui BBC. Konservatorių vyriausybė kaltinama bandanti nuslėpti ataskaitą, kad nepakenktų galimybėms rinkimuose.

Orai.