Labas rytas, Lietuva II d. Jei dar nevalgėte: Prancūzijoje gyvenanti menininkė Vilniuje pristato parodą „Pusryčiai ant žolės“

Svečias. Šįryt laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje vieši menininkė Rūta Jusionytė, kuri pristato savo parodą, pavadinimu „Pusryčiai ant žolės“. Paryžiuje gyvenanti ir kurianti Rūta savąją parodą pristato Vilniuje ir užsimena, kad Lietuvos sostinė kelia dvilypius jausmus: „Viena vertus, širdyje jaučiuosi lietuvė, kita vertus, mano namai – Prancūzijoje.“ Užupyje eksponuojama skulptūrų instaliacija, anot kūrėjos, simbolizuoja suaugusių žmonių žaidimą, o pagrindinė parodos žinutė – „Visi gali pasirinkti, kokį gyvenimo žaidimą žaisti.“

Trumpas reportažas apie sniegą ir pandas. Kinijos miestą Charbiną, kuriame skiriasi visi metų laikai, padengė sniegas. Pirmieji krituliai miesto specialiuose pandų namuose gyvenančiai pandai suteikė daug džiaugsmo: ji nepaliaujamai šokinėjo ir žaidė su sniegu.

Kompozitoriaus Juozo Gudavičiaus vardo konkursas. Bene vienintelė vieta, kur vienoje erdvėje muzikuoja ir chorai, ir pučiamųjų instrumentų orkestrai, visada buvo dainų šventė. Tačiau prieš ketverius metus situacija pasikeitė – Panevėžio rajone imtas organizuoti kompozitoriaus Juozo Gudavičiaus vardo konkursas, vienijantis ir chorus, ir orkestrus.

Į Afriką – atvira širdimi. Laidos viešnia – keliautoja Rasa Rožinskienė. Pašnekovė dalinasi savo kelionės Afrikoje įspūdžiais, kurie yra nugulę knygoje „Žaliojo turisto užrašai“. R. Rožinskienė prisimena aplinkinių patarimus prieš išvykstant: „Draugai ir artimieji savo pareiga laikė pranešti mums apie visas blogybes, slypinčias Afrikoje.“ Apie keliautojos įspūdžius – reportaže.

Harry Styles – „Sign of the times“.

Rubrika „Jaukūs namai“. Namuose svarbu ne tik jaukumas, bet ir logika – tuomet čia gera ilsėtis. Taip tikina šio ryto „Jaukių namų“ pašnekovė, architektė Jurgita Ambraškaitė. Užsukime į jos projektuotą interjerą, skirtą jaunos šeimos gyvenimui. Dievas myli detales – taip architektė nusako šio naujo įgyvendinto interjero projekto esmę. Architektė įsitikinusi – gyvenimo detalės, maži įpročiai ir niuansai veda į priekį, o daug dirbantiems žmonėms, kaip šio būsto gyventojams, namuose norisi patogumo, jaukumo ir minkštumo.

Spaudos ir interneto portalų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite ir Ignu Krupavičiumi.

Enrique Iglesias feat. Sean Paul, Descemer Bueno and Gente de Zona – „Bailando“.

KT Tunstall – „Suddenly I see“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau