Žinios. Evo Moralesas priėmė Meksikos politinį prieglobstį: nors Boliviją palikti skaudu, žadėjo sugrįžti dar stipresnis

Parlamentarai svarstys „Tvarkos ir teisingumo“ lyderio atstatydinimą. Seimas svarstys partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovo Remigijaus Žemaitaičio atstatydinimą iš Seimo vicepirmininko pareigų. Pareiškimą dėl jo atleidimo pasirašė 44 Seimo valdančiųjų frakcijų atstovai, teigdami, kad jo darbas parlamento vadovybėje yra apsunkintas praradus iškėlusios frakcijos pasitikėjimą.

Europos Parlamentas svarstys Rusijos veiksmus Sausio 13-osios byloje. Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas šiandien svarstys Rusijos veiksmus, nukreiptus prieš Sausio 13-osios bylą nagrinėjusius Lietuvos teisėjus bei kaltinimus palaikiusius prokurorus. Rusija pernai paskelbė pradėjusi tyrimą dėl Lietuvos teisėjų ir prokurorų, prisidėjusių prie Sausio 13-osios bylos nagrinėjimo. Maskva juos kaltina neteisėtu Rusijos piliečių persekiojimu.

Nukautas vienas iš „Islamo džihado“ vadų. Palestiniečių kovotojų grupuotė „Islamo džihadas“ patvirtino, kad vienas iš jos vadų žuvo per rytą Izraelio surengtą smūgį Gazos Ruože. Smogta į 42-ejų Bahos Abu al Atos namą, per sprogimą žuvo ir jo žmona. Izraelis Bahą Abu al Atą kaltino dėl neseniai iš palestiniečių anklavo surengtų raketų atakų prieš jo teritoriją ir nurodė, kad kovotojas planavo įvykdyti naujų smūgių.

Ūkininkai protestuoja: jų laukuose kyla žali kryžiai. Lietuvos ūkininkai savo laukuose prie kelių stato žalius kryžius, taip protestuodami prieš numatomus didesnius mokesčius ir visuomenės požiūrį į žemdirbius. Pasak žemdirbių organizacijų vadovų, jei į jų reikalavimus nebus atsižvelgta, protestus tęs savivaldybėse, o vėliau – Vilniuje.

Meksika priglaus buvusį Bolivijos prezidentą. Atsistatydinęs Bolivijos prezidentas Evo Moralesas priėmė Meksikos pasiūlytą politinį prieglobstį. „Twitteryje“ jis pareiškė, kad jam skaudu palikti Boliviją, bet žada grįžti dar stipresnis. Meksikos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad E. Moralesas įsėdo į šalies vyriausybinį lėktuvą.

Po nugriautais Profsąjungų rūmais rastas bunkeris bus išsaugotas, kadangi jo griovimas grasintų paties Tauro kalno stabilumui. Taip LRT RADIJUI teigia Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. Anot jo, bus palikta viršutinė perdanga, teritoriją žadama užlyginti užtikrinant saugumą. Svarstoma, kad erdves galėtų panaudoti menininkai.

Į Pakruojo dvarą sugrįžta kiniškų žibintų festivalis. Pakruojo dvaro parke jau dvi savaites ruošiamasi artėjančiai didžiųjų Kinijos žibintų šventei. Vienintelis toks Šiaurės Europoje festivalis rengiamas antrus metus. Šiemet jis, žadama, bus dar įspūdingesnis.

Čikagos oro uostuose beveik tūkstantis skrydžių atšaukti dėl smarkaus snygio. Nurodoma, kad šiame Ilinojaus valstijose mieste jau prisnigo 12 cm, o artimiausiu laiku oro temperatūra turėtų staigiai nukristi iki 20 laipsnių šalčio. Vakar Čikagos Oharo oro uoste besileidžiantis lėktuvas nuslydo nuo tako. Nė vienas iš 38 keleivių ir įgulos narių nenukentėjo.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.