Žinios. Pakruojo dvarą pamažu apraizgo drakonai: Kinijos žibintų šventė šiemet bus dar įspūdingesnė

Parlamentarai svarstys „Tvarkos ir teisingumo“ lyderio atstatydinimą. Seimas svarstys partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovo Remigijaus Žemaitaičio atstatydinimą iš Seimo vicepirmininko pareigų. Pareiškimą dėl jo atleidimo pasirašė 44 Seimo valdančiųjų frakcijų atstovai, teigdami, kad jo darbas parlamento vadovybėje yra apsunkintas praradus iškėlusios frakcijos pasitikėjimą.

Europos Parlamentas svarstys Rusijos veiksmus Sausio 13-osios byloje. Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas šiandien svarstys Rusijos veiksmus, nukreiptus prieš Sausio 13-osios bylą nagrinėjusius Lietuvos teisėjus bei kaltinimus palaikiusius prokurorus. Rusija pernai paskelbė pradėjusi tyrimą dėl Lietuvos teisėjų ir prokurorų, prisidėjusių prie Sausio 13-osios bylos nagrinėjimo. Maskva juos kaltina neteisėtu Rusijos piliečių persekiojimu.

Si Dzinpingo ir Kinijos investicijos Graikijoje. Komunistinės kinijos lyderis Si Dzinpingas šiandien tęs oficialų trijų dienų vizitą Graikijoje. Ekonominės krizės kamuojamoje, bet strategiškai puikioje vietoje esančioje Graikijoje, kinai investuoja milijardines sumas. Pvz., kad modernizuotų ir įsigytų vieną pagrindinių Europos prekių tranzito uostų – Pirėją.

Į Pakruojo dvarą sugrįžta kiniškų žibintų festivalis. Pakruojo dvaro parke jau dvi savaites ruošiamasi artėjančiai didžiųjų Kinijos žibintų šventei. Vienintelis toks Šiaurės Europoje festivalis rengiamas antrus metus. Šiemet jis, žadama, bus dar įspūdingesnis.

Čikagos oro uostuose beveik tūkstantis skrydžių atšaukti dėl smarkaus snygio. Nurodoma, kad šiame Ilinojaus valstijose mieste jau prisnigo 12 cm, o artimiausiu laiku oro temperatūra turėtų staigiai nukristi iki 20 laipsnių šalčio. Vakar Čikagos Oharo oro uoste besileidžiantis lėktuvas nuslydo nuo tako. Nė vienas iš 38 keleivių ir įgulos narių nenukentėjo.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.