Žinios. Ūkininkų protestai vilnija žaliai: jų laukuose kyla šia spalva nudažyti kryžiai

Seime – automobilių taršos mokesčio pataisos. Seimui bus pristatytos naujos „valstiečių“ pataisos dėl taršių automobilių mokesčio. Jis būtų mokamas tik pirmą kartą Lietuvoje registruojant automobilį, o keičiantis jau įregistruoto savininkui, mokestis imamas nebūtų. Mokestis svyruotų nuo 18 iki 760 eurų, priklausomai nuo išmetamo anglies dioksido kiekio.

Parlamentarai svarstys „Tvarkos ir teisingumo“ lyderio atstatydinimą. Seimas svarstys partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovo Remigijaus Žemaitaičio atstatydinimą iš Seimo vicepirmininko pareigų. Pareiškimą dėl jo atleidimo pasirašė 44 Seimo valdančiųjų frakcijų atstovai, teigdami, kad jo darbas parlamento vadovybėje yra apsunkintas praradus iškėlusios frakcijos pasitikėjimą.

Meksika priglaus buvusį Bolivijos prezidentą. Atsistatydinęs Bolivijos prezidentas Evo Moralesas priėmė Meksikos pasiūlytą politinį prieglobstį. „Twitteryje“ jis pareiškė, kad jam skaudu palikti Boliviją, bet žada grįžti dar stipresnis. Meksikos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad E. Moralesas įsėdo į šalies vyriausybinį lėktuvą.

Ūkininkai protestuoja: jų laukuose kyla žali kryžiai. Lietuvos ūkininkai savo laukuose prie kelių stato žalius kryžius, taip protestuodami prieš numatomus didesnius mokesčius ir visuomenės požiūrį į žemdirbius. Pasak žemdirbių organizacijų vadovų, jei į jų reikalavimus nebus atsižvelgta, protestus tęs savivaldybėse, o vėliau – Vilniuje.

Nukautas vienas iš „Islamo džihado“ vadų. Palestiniečių kovotojų grupuotė „Islamo džihadas“ patvirtino, kad vienas iš jos vadų žuvo per rytą Izraelio surengtą smūgį Gazos Ruože. Smogta į 42-ejų Bahos Abu al Atos namą, per sprogimą žuvo ir jo žmona. Izraelis Bahą Abu al Atą kaltino dėl neseniai iš palestiniečių anklavo surengtų raketų atakų prieš jo teritoriją ir nurodė, kad kovotojas planavo įvykdyti naujų smūgių.

Orai.

Sportas. Prasideda 5-asis turas FIBA Čempionų lygoje.

Revanšines rungtynes Karaliaus Mindaugo taurės turnyre žais Alytaus „Dzūkija“ ir Kėdainių „Nevėžis“.

ATP baigiamajame sezono turnyre Aleksandras Zverevas nugalėjo Rafaelį Nadalį, Stefanas Cicipas – Danilą Medvedevą.

Ispanijos futbolo supertaurės rungtynės bus žaidžiamos Saudo Arabijoje.

Brazilijos futbolo sirgaliai – prieš vaizdo peržiūrų sistemą.

Ved. Justė Tamošaitienė.