Žinios. EP imasi Sausio 13-osios bylos: svarstys Rusijos veiksmus, nukreiptus prieš Lietuvos teisėjus ir prokurorus

Parlamentarai svarstys „Tvarkos ir teisingumo“ lyderio atstatydinimą. Seimas svarstys partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovo Remigijaus Žemaitaičio atstatydinimą iš Seimo vicepirmininko pareigų. Pareiškimą dėl jo atleidimo pasirašė 44 Seimo valdančiųjų frakcijų atstovai, teigdami, kad jo darbas parlamento vadovybėje yra apsunkintas praradus iškėlusios frakcijos pasitikėjimą.

Europos Parlamentas svarstys Rusijos veiksmus Sausio 13-osios byloje. Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas šiandien svarstys Rusijos veiksmus, nukreiptus prieš Sausio 13-osios bylą nagrinėjusius Lietuvos teisėjus bei kaltinimus palaikiusius prokurorus. Rusija pernai paskelbė pradėjusi tyrimą dėl Lietuvos teisėjų ir prokurorų, prisidėjusių prie Sausio 13-osios bylos nagrinėjimo. Maskva juos kaltina neteisėtu Rusijos piliečių persekiojimu.

Kosmetinės Lenkijos vyriausybės korekcijos. Paminėjusi 101-ąsias nepriklausomybės metines, šiandien Lenkija pradės formuoti, tiksliau, labiau kosmetiškai koreguoti šalies vyriausybę. Šiandien į pirmąjį posėdį renkasi naujasis Lenkijos Seimas, bet turint omenyje kad rinkimus didele persvara vėl laimėjo Jaroslawo Kaczynskio partija „Teisė ir Teisingumas“, didelių permainų nesitikima.

Si Dzinpingo ir Kinijos investicijos Graikijoje. Komunistinės kinijos lyderis Si Dzinpingas šiandien tęs oficialų trijų dienų vizitą Graikijoje. Ekonominės krizės kamuojamoje, bet strategiškai puikioje vietoje esančioje Graikijoje, kinai investuoja milijardines sumas. Pvz., kad modernizuotų ir įsigytų vieną pagrindinių Europos prekių tranzito uostų – Pirėją.

Stresui oro uostuose malšinti – draugiški gyvūnai. Originali amerikiečių idėja atsivesti į oro uostus draugiškų gyvūnų, kad jie pralinksmintų ir apramintų nervingus keleivius, San Fransisko oro uoste sulaukė netikėtos paramos. Šio uosto lankytojai dabar gali pabendrauti ir nusifotografuoti su kiaulaite vardu LiLou.

Orai.

Sportas. Prasideda 5-asis turas FIBA Čempionų lygoje.

Revanšines rungtynes Karaliaus Mindaugo taurės turnyre žais Alytaus „Dzūkija“ ir Kėdainių „Nevėžis“.

ATP baigiamajame sezono turnyre Aleksandras Zverevas nugalėjo Rafaelį Nadalį, Stefanas Cicipas – Danilą Medvedevą.

Ispanijos futbolo supertaurės rungtynės bus žaidžiamos Saudo Arabijoje.

Brazilijos futbolo sirgaliai – prieš vaizdo peržiūrų sistemą.

Ved. Justė Tamošaitienė.