Žinios. Seimo aktualijos: paruoštos automobilių taršos mokesčio pataisos, taip pat bus svarstomas Žemaitaičio atstatydinimas

Seime – automobilių taršos mokesčio pataisos. Seimui bus pristatytos naujos „valstiečių“ pataisos dėl taršių automobilių mokesčio. Jis būtų mokamas tik pirmą kartą Lietuvoje registruojant automobilį, o keičiantis jau įregistruoto savininkui, mokestis imamas nebūtų. Mokestis svyruotų nuo 18 iki 760 eurų, priklausomai nuo išmetamo anglies dioksido kiekio.

Parlamentarai svarstys „Tvarkos ir teisingumo“ lyderio atstatydinimą. Seimas svarstys partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovo Remigijaus Žemaitaičio atstatydinimą iš Seimo vicepirmininko pareigų. Pareiškimą dėl jo atleidimo pasirašė 44 Seimo valdančiųjų frakcijų atstovai, teigdami, kad jo darbas parlamento vadovybėje yra apsunkintas praradus iškėlusios frakcijos pasitikėjimą.

Ūkininkai protestuoja: jų laukuose kyla žali kryžiai. Lietuvos ūkininkai savo laukuose prie kelių stato žalius kryžius, taip protestuodami prieš numatomus didesnius mokesčius ir visuomenės požiūrį į žemdirbius. Pasak žemdirbių organizacijų vadovų, jei į jų reikalavimus nebus atsižvelgta, protestus tęs savivaldybėse, o vėliau – Vilniuje.

Meksika priglaus buvusį Bolivijos prezidentą. Atsistatydinęs Bolivijos prezidentas Evo Moralesas priėmė Meksikos pasiūlytą politinį prieglobstį. „Twitteryje“ jis pareiškė, kad jam skaudu palikti Boliviją, bet žada grįžti dar stipresnis. Meksikos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad E. Moralesas įsėdo į šalies vyriausybinį lėktuvą.

Pietų Prancūzijoje – netikėtai stiprus žemės drebėjimas. Pietų Prancūzijos gyventojai skaičiuoja nuostolius, kurių pridarė vakar šį regioną sukrėtęs netikėtai smarkus požeminis smūgis. Daugiau kaip pusantro šimto kilometrų ruože nuo Liono iki Montelimaro žemę sukrėtė 5,4 balo stiprumo žemės drebėjimas. Aukų pavyko išvengti, pranešama, kad buvo sužaloti 4 žmonės, vienas iš jų – sunkiai.

Į Pakruojo dvarą sugrįžta kiniškų žibintų festivalis. Pakruojo dvaro parke jau dvi savaites ruošiamasi artėjančiai didžiųjų Kinijos žibintų šventei. Vienintelis toks Šiaurės Europoje festivalis rengiamas antrus metus. Šiemet jis, žadama, bus dar įspūdingesnis.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.