Labas rytas, Lietuva II d. Mokslai užsienyje – pasiekiami ranka: kada reikia pradėti domėtis stojantiesiems?

Kada stojantiesiems reikia pradėti domėtis mokslais užsienyje? Nemaža dalis paskutinių klasių moksleivių galvoja, kokias studijas rinktis, tad natūralu, kad į jų akiratį patenka ir vienas iš galimų studijų variantų – mokslas užsienyje. Kokias studijas pasirinkti, kaip joms pasiruošti, kokios yra studijų užsienyje tendencijos? „American English School“ vadovė Eglė Kesylienė sako, kad geriausia turėti strategiją: dar vienuoliktoje klasėje apgalvoti studijų kryptį arba šaką, o dvyliktoje – jau bandyti pateikti sėkmingą paraišką.

Pokalbis su finansų viceministre Migle Tuskiene. Akimirkai nusikelkime į LRT RADIJO studiją. Čia laidoje „Ryto garsai“ žurnalistė Giedrė Čiužaitė kalbasi su finansų viceministre Migle Tuskiene, kuri tapo išrinktosios Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen patarėja.

Kūrybingumas – kiekvienam. Dabar – pats metas truputį palavinti vaizduotę ir kūrybingumą. Tiksliau, pasiruošti šiam lavinimui. Jau šiandien LRT TELEVIZIJOS eteryje pasirodys pirmasis „Kūrybingumo mokyklos“ epizodas, už kurio – Vilniaus universiteto profesorius Kristupas Sabolius ir reklamos specialistas Tomas Ramanauskas. Pasak LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje viešinčio T. Ramanausko, nors projektas – labiau orientuotas į moksleivius, jo turinys yra absoliučiai tinkamas bet kam. „Mokytojai yra mūsų svajonių žiūrovai“, – šypsosi reklamos specialistas.

Skiautiniai – rankdarbiai, tausojantys gamtą. Toliau laidoje – reportažas apie ekologišką laisvalaikį. Lietuvoje iš daugiau nei milijono tonų per metus surenkamų komunalinių atliekų tekstilė sudaro apie 5 proc. Dailininkė ir skiautinių ekspertė Gražina Digaitytė-Kriaunevičienė sako, kad ši rankdarbių rūšis tausoja gamtą. Lietuvos skiautinių istorija siekia XX a. pradžią. Dabar ši meno rūšis išgyvena atgimimą ir tokie edukaciniai susitikimai kaip šis sulaukia nemažo dėmesio – kviečiame pasidairyti po skiautinių parodą.

Pabaigoje – tradicinė trumpa spaudos apžvalga (šįkart ji – su Gabriele Kloniūnaite), taip ir konkursas žiūrovams: apdovanoti vieną jų nekantrauja Aistė Plaipaitė.

Laidą veda Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau