Labas rytas, Lietuva I d. Vedybų sutartis: neretai žmonės įsivaizduoja visai priešingą šios sutarties reikšmę, nei ji yra iš tiesų

Lapkričio 11-osios LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ prasideda nuo tradicinės trumpos svarbiausių šiandienos naujienų iš Lietuvos bei pasaulio apžvalgos. Šįkart ją parengė Aistė Plaipaitė.

„Ryto mankšta“ – miegaliams. Iškart po to – puikus impulsas sklandžiai pradėti savaitę. „Ryto mankštos“ rubrikoje – mankšta ką tik pabudusiam ir iš lovos išlipusiam žmogui, kurią demonstruoja sporto treneris Arnas Staniulis.

Skiautiniai – rankdarbiai, tausojantys gamtą. Toliau laidoje – reportažas apie ekologišką laisvalaikį. Lietuvoje iš daugiau nei milijono tonų per metus surenkamų komunalinių atliekų tekstilė sudaro apie 5 proc. Dailininkė ir skiautinių ekspertė Gražina Digaitytė-Kriaunevičienė sako, kad ši rankdarbių rūšis tausoja gamtą. Lietuvos skiautinių istorija siekia XX a. pradžią. Dabar ši meno rūšis išgyvena atgimimą ir tokie edukaciniai susitikimai kaip šis sulaukia nemažo dėmesio – kviečiame pasidairyti po skiautinių parodą.

Ar tikrai vedybų sutartys – tik turčių reikalas? Pats laikas teisės skilčiai. Dar viena aktuali tema – vedybų sutartys. Ar tikrai pastarosios – tik turtingų žmonių reikalas? O gal jos – visiškai nereikalingos? Visus taškus ant „i“ sudės advokatė Erika Jurgutytė, teigianti, kad vedybų sutarčių pastaraisiais metais tikrai padaugėjo.

Skrebučio su avokadu indeksas. Dabar pakalbėkime apie dar vieną nuo kasdienybės neatsiejamą dalyką – pusryčius ir finansus. Užsienyje dažnai propaguojamas pusryčių valgymas ne namuose buvo apskaičiuotas finansiškai. Paaiškėjo, kad taupant ir valgant namuose – galima susitaupyti net būstui. Plačiau apie šį tyrimą – studijoje viešintis LRT žurnalistas Mindaugas Aušra.

Leonardo DiCaprio gimtadienis. O štai šiandienos „Kalendoriaus“ rubrikoje – amerikiečių aktorius Leonardas DiCaprio ir jo gimtadienis! Pradėjęs vaidinti nuo vaikystės tokiuose serialuose kaip „Ak, jau tie tėvai“ ir „Santa Barbara“, Leonardas di Caprio sukūrė dešimtis vaidmenų, už kuriuos vėliau buvo nominuotas ne vienam apdovanojimui. Ryškiausi jo vaidmenys – filmuose „Titanikas“, „Didysis Getsbis“, „Volstrito Vilkas“, „Pagauk, jei gali“, „Pradžia“, „Ištrūkęs Džango“, tačiau Oskarą pagaliau pelnyti pradėjo „Hju Glaso legenda“. Beje, aktorius – ir gamtosaugos aktyvistas. Jis yra įkūręs fondą, prodiusavęs du trumpus dokumentinius filmus apie povandeninį gyvūnų gyvenimą ir pasaulinį atšilimą.

I-ąjai „Labas rytas, Lietuva“ daliai besiridenant į pabaigą – smagus vaizdo siužetas apie naują vieno Čekijos zoologijos sodo gyventoją – žirafą, o taip pat ir dar viena spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Laidą veda Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau