Panorama. Statybos darbų draudimo „nauda“: žmonės draudžia rizikas, kurių jau nėra

Privalomasis statybos darbų draudimas. Jau porą metų galiojantis draudimas tiems, kas namą statosi patys, anot rinkos atstovų, numato beprasmišką, bet žmonėms kainuojantį, reikalavimą. Statybos baigimą registruojančių tarpininkų teigimu, darbus pradėję žmonės neretai net nežino, kad draudimo reikia, todėl skubiai draustis jiems tenka prieš pat statybų pabaigos registravimą.

Šiemet kelios dešimtys įstatymu apsaugotų pranešėjų prabilo apie korupciją ar kitokius pažeidimus valstybinėse institucijose ir privačiose įstaigose. Tačiau atlygis, kaip numato įstatymas, neskirtas nė vienam. Tarp jų – ir negeroves kalėjimų sistemoje atskleidusiai Rasai Kazėnienei. Ji kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, tačiau gavo neigiamą atsakymą – esą jos suteikta informacija nevertinga.

Seimas spręs, ar įteisinti vaikų ugdymą šeimoje. Tėvai turėtų teisę patys pasirinkti, leisti vaikus į mokyklą ar patiems juos ugdyti namie. Švietimo ministerija ir vaiko teisių apsaugos specialistai sako, kad vis dar trūksta saugiklių, kurie garantuotų vaikų teisę į mokslą.

Rengiamasi 1863 metų sukilimo dalyvių laidotuvėms. Vilniaus Rasų kapinėse darbai tebevyksta. Savivaldybė žada, kad iki lapkričio 22-osios viskas bus parengta, ir valstybinės laidotuvės įvyks sklandžiai. Sukilėlių palaikai bus palaidoti kapinių koplyčioje, specialiai įrengtame kolumbariume.

Ispanija balsuoja ketvirtuose rinkimuose per ketverius metus. Rinkimai vyksta vėl išaugus įtampai dėl Katalonijos. Tai dalį rinkėjų stumia į kraštutinės dešinės partijos „Vox“ glėbį.

Rumunija balsuoja prezidento rinkimuose. Iš viso juose dalyvauja keturiolika kandidatų, tačiau pergalė prognozuojama perrinkimo siekiančiam dabartiniam prezidentui Klausui Iohannis. Jo pagrindinė varžovė – buvusi ministrė pirmininkė Viorica Dancila.

Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti biografinis, istorinis Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Vanago portretas“. Premjera šįvakar įvyko kino festivalyje „Scanorama“. Filme pasakojama apie vieną garsiausių Lietuvos pokario partizanų vadų, Adolfą Ramanauską-Vanagą, kuris 11 metų kovojo su sovietų okupantais.

Ved. Marijus Žiedas.