Žinios. Kelios dešimtys žmonių, pranešusių apie korupciją valstybės institucijose ir privačiose įstaigose, negauna įstatymu numatyto atlygio

Šiemet kelios dešimtys įstatymu apsaugotų pranešėjų prabilo apie korupciją ar kitokius pažeidimus valstybinėse institucijose ir privačiose įstaigose. Tačiau atlygis, kaip numato įstatymas, neskirtas nė vienam. Tarp jų – ir negeroves kalėjimų sistemoje atskleidusiai Rasai Kazėnienei. Ji kreipėsi į generalinę prokuratūrą, tačiau gavo neigiamą atsakymą – esą jos suteikta informacija nevertinga.

2020-ųjų biudžetas: proveržis nepavyko. Vyriausybės kitų metų biudžetas vos pateiktas buvo kritikuojamas ir valdančiųjų, ir opozicijos. Iškart atmesti ar grąžinti tobulinti naujų mokesčių projektai. Neradus žadėtų lėšų atlyginimams kelti, nepasitenkinimą pareiškė gydytojai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, statutiniai pareigūnai, apie streiką prakalbo pedagogai.

Seimas spręs, ar įteisinti vaikų ugdymą šeimoje. Tėvai turėtų teisę patys pasirinkti, leisti vaikus į mokyklą ar patiems juos ugdyti namie. Švietimo ministerija ir vaiko teisių apsaugos specialistai sako, kad vis dar trūksta saugiklių, kurie garantuotų vaikų teisę į mokslą.

Rengiamasi 1863 metų sukilimo dalyvių laidotuvėms. Vilniaus Rasų kapinėse darbai tebevyksta. Savivaldybė žada, kad iki lapkričio 22-osios viskas bus parengta, ir valstybinės laidotuvės įvyks sklandžiai. Sukilėlių palaikai bus palaidoti kapinių koplyčioje, specialiai įrengtame kolumbariume.

Ispanija balsuoja ketvirtuose rinkimuose per ketverius metus. Rinkimai vyksta vėl išaugus įtampai dėl Katalonijos. Tai dalį rinkėjų stumia į kraštutinės dešinės partijos „Vox“ glėbį.

Rumunija balsuoja prezidento rinkimuose. Iš viso juose dalyvauja keturiolika kandidatų, tačiau pergalė prognozuojama perrinkimo siekiančiam dabartiniam prezidentui Klausui Iohannis. Jo pagrindinė varžovė – buvusi ministrė pirmininkė Viorica Dancila.

Mažiausiai trys žmonės žuvo per krūmynų gaisrus Australijoje. Dar tūkstančiai žmonių evakuoti, Naujojo Pietų Velso ir Kvinslando valstijose degant iš viso daugiau nei šimtui gaisrų. Juos gesina beveik pusantro tūkstančio ugniagesių, bet šalies vyriausybė neatmeta galimybės į pagalbą pasiųsti kariuomenės. Tarnybos įspėja, kad prognozuojamos oro sąlygos situaciją dar pablogins, o gaisrai gali priartėti prie Sidnėjaus.

Dešimtys tūkstančių žmonių sveikino naująjį Japonijos imperatorių Naruhitą, kartu su žmona, imperatoriene Masako, dalyvavusį parade jo įžengimo į sostą proga. Imperatoriškoji pora pusvalandį važiavo centrinio Tokijo gatvėmis. Paradas – virnas iš paskutiniųjų naujojo imperatoriaus įžengimą į sostą paminėti skirtų renginių.

Sportas. Orai. Ved. Marijus Žiedas.