Žinios. 2020-ųjų biudžetas: vietoje proveržio – valdžios ir opocijos kritika, gydytojų, aukštųjų mokyklų dėstytojų, statutinių pareigūnų ir mokytojų nepasitenkinimas

2020-ųjų biudžetas: proveržis nepavyko. Vyriausybės kitų metų biudžetas vos pateiktas buvo kritikuojamas ir valdančiųjų, ir opozicijos. Iškart atmesti ar grąžinti tobulinti naujų mokesčių projektai. Neradus žadėtų lėšų atlyginimams kelti, nepasitenkinimą pareiškė gydytojai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, statutiniai pareigūnai, apie streiką prakalbo pedagogai.

Seimas spręs, ar įteisinti vaikų ugdymą šeimoje. Tėvai turėtų teisę patys pasirinkti, leisti vaikus į mokyklą ar patiems juos ugdyti namie. Švietimo ministerija ir vaiko teisių apsaugos specialistai sako, kad vis dar trūksta saugiklių, kurie garantuotų vaikų teisę į mokslą.

Ispanija balsuoja ketvirtuose rinkimuose per ketverius metus. Rinkimai vyksta vėl išaugus įtampai dėl Katalonijos. Tai dalį rinkėjų stumia į kraštutinės dešinės partijos „Vox“ glėbį.

Rumunija balsuoja prezidento rinkimuose. Iš viso juose dalyvauja keturiolika kandidatų, tačiau pergalė prognozuojama perrinkimo siekiančiam dabartiniam prezidentui Klausui Iohannis. Jo pagrindinė varžovė – buvusi ministrė pirmininkė Viorica Dancila.

Mažiausiai trys žmonės žuvo per krūmynų gaisrus Australijoje. Dar tūkstančiai žmonių evakuoti, Naujojo Pietų Velso ir Kvinslando valstijose degant iš viso daugiau nei šimtui gaisrų. Juos gesina beveik pusantro tūkstančio ugniagesių, bet šalies vyriausybė neatmeta galimybės į pagalbą pasiųsti kariuomenės. Prie gaisrų gesinimo prisideda ir šimtai civilių savanorių. Tarnybos įspėja, kad prognozuojamas stiprus vėjas, žemas drėgmės lygis ir aukšta temperatūra situaciją dar pablogins, o gaisrai gali priartėti prie Sidnėjaus.

Orai. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau