Žinios. Ligoninėse nuo šio mėnesio nebegali būti sveikatai žalingo maisto

Lygiai prieš trisdešimt metų, lapkričio devintosios naktį, Berlyno siena griuvo. Taip subyrėjo ir visa geležinė uždanga, beveik pusei amžiaus viena nuo kitos izoliavusi Europos tautas. Vien šį savaitgalį minėjimo renginiuose Berlyne laukiama milijono lankytojų. Tačiau tarp jų – ne tik euforija. Tiek Berlyne susirinkę politikai, tiek intelektualai kalba apie naujus suvienytos Europos iššūkius – griuvus vienai sienai, kyla kitos.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada, gydymo įstaigas netrukus pasieks nauja vakcinų nuo gripo siunta. Šį rudenį skiepų pritrūko dėl šiemet smarkiai išaugusio gyventojų noro skiepytis. Šiemet ligonių kasa naujam gripo sezonui nupirko beveik 13 tūkstančių daugiau gripo vakcinos dozių nei pernai.

Nuo šio mėnesio ligoninėse pacientai lėkštėse nebegali būti riebaluose virtų, keptų ar rūkytų mėsos, žuvies gaminių ir kitokio sveikatai žalingo maisto. Kai kurios gydymo įstaigos sako, kad dėl to gali išaugti paciento maitinimo kaina. Sveikatos apsaugos ministras teigia, kad kokybės gerinimas nebūtinai susijęs su brangesniais maisto produktais.

Asbesto atliekų šalinimas Vilniuje. Aplinkos ministerija treti metai kompensuoja seno šiferio, kitų asbesto turinčių gaminių surinkimo iš gyventojų ir atvežimo į sąvartynus išlaidas, o darbus organizuoja savivaldybės. Tačiau ne visos savivaldybės dalyvauja šioje programoje. Vilniaus gyventojai skundžiasi, kad negali nemokamai atiduoti asbesto.

Ukrainos pajėgos ir prorusiški separatistai skelbia pradėję karių atitraukimą Donecko regione, ties Petrivskės ir Bohdanivkos gyvenvietėmis. Panašų atitraukimą Luhansko regione konflikto pusės įvykdė praėjusį mėnesį. Naujausias žingsnis patenkina vieną pagrindinių sąlygų, keliamų viršūnių susitikimui, kuriame, tarpininkaujant Prancūzijos ir Vokietijos vadovams, taikos derybas turėtų atnaujinti Rusijos ir Ukrainos prezidentai.

Ispanija ruošiasi ketvirtiems rinkimus per ketverius metus. Praėjusį pavasarį socialistų lyderiui Pedro Sanchezui nepavyko suformuoti koalicijos, apklausos rodo, kad derybos po rinkimų ir šįkart bus sudėtingos: nei viena didžiųjų partijų parlamente veikiausiai neturės daugumos, o po protestų Katalonijoje pozicijas žada sustiprinti šalies krašutitiniai dešinieji.

Panevėžio rajono savivaldybė skyrusi lėšas priklausomybės alkoholiui gydymui skaičiuoja teigiamus rezulatus, žmonės susirado darbus, vaikai sugrąžinti į šeimas. Tačiau girtuoklystės problema vis dar išlieka, labiausiai neramina aunėjantis nuo priklausomybių kenčiančių amžius.

Sportas. Orai. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau