Pasaulio lietuvių žinios. „Svečiuose pas žemaičius“ Norvegijoje, „Lietuvių diena“ Tel Avive ir „Tikslas – Amerika“ lietuviško paveldo atradimai užsienyje

Spalio 26-osios popietę Rugalando mieste esančiuose bendruomenės namuose vyko renginys „Svečiuose pas žemaičius“, skirtas paminėti 800 metų Žemaitijos jubiliejų. Į renginį buvo pakviesti svečiai iš Lietuvos: iš Skuodo atvyko rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“. Lietuvių liaudies šokius šoko Rugalando lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Jorė“, dainavo Rugalando bendrijos ansamblis „Šeimyna“. Renginį sumanė ir įgyvendino vietos lietuvė Daiva Skiudulienė, padedama savo šeimos.

Lapkričio 1-ąją Izraelio širdyje, Tel Avive pirmą kartą įvyko renginys „Lietuvių diena“. Šventę organizavo lietuvių bendruomenė Izraelyje „Nerija“. Pagrindiniai renginio tikslai buvo suvienyti lietuvių bendruomenės narius, įtraukiant juos į šventės organizavimą ir skatinant aktyviai jame dalyvauti.

„Tikslas – Amerika 2019-ieji“ atradimai Šiaurės Amerikoje: šįsyk ekspedicija Kanadoje ieškojo vietinės „Palangos“. „Tikslas - Amerika“ kūrėjai ją atrado Vasagos kurortiniame mieste. Taip pat ekspedicija pasiekė ir Midlando kryžių lietuviams kankiniams. Apie atradimus pasakoja ekspedicijos vadovas Augustinas Žemaitis ir dalyvė Aistė Žemaitienė. Lietuvišką paveldą, atrastą Amerikoje, galite rasti lietuviško paveldo užsienyje enciklopedijoje „Gabalėliai Lietuvos“.

Ved. Modestas Mastavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau