Žinios. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada, gydymo įstaigas netrukus pasieks nauja vakcinų nuo gripo siunta

Šiandien sukanka lygiai 30 metų nuo tada, kai griuvo Berlyno siena ir Europa vėl galėjo susivienyti. Beveik pusę amžiaus trukusį unikalų fenomeną, kai vienas miestas per pusę padalytas tarp dviejų priešingų politinių sistemų, šiandien dar ryškiai atsimena ir Berlyno lietuviai. Pereiti iš Rytų Berlyno į Vakarus esą buvo kaip patekti iš nespalvoto filmo į spalvotą. Tačiau galbūt dar keistesnė patirtis buvo iš Vakarų patekti į Rytus.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada, gydymo įstaigas netrukus pasieks nauja vakcinų nuo gripo siunta. Šį rudenį skiepų pritrūko dėl šiemet smarkiai išaugusio gyventojų noro skiepytis. Šiemet ligonių kasa naujam gripo sezonui nupirko beveik 13 tūkstančių daugiau gripo vakcinos dozių nei pernai.

Panevėžio rajono savivaldybė skyrusi lėšas priklausomybės alkoholiui gydymui skaičiuoja teigiamus rezulatus: žmonės susirado darbus, vaikai sugrąžinti į šeimas. Tačiau girtuoklystės problema vis dar išlieka, labiausiai neramina jaunėjantis nuo priklausomybių kenčiančiųjų amžius.

Ukrainos pajėgos ir prorusiški separatistai skelbia pradėję karių atitraukimą Donecko regione, ties Petrivskės ir Bohdanivkos gyvenvietėmis. Panašų atitraukimą Luhansko regione konflikto pusės įvykdė praėjusį mėnesį. Naujausias žingsnis patenkina vieną pagrindinių sąlygų, keliamų viršūnių susitikimui, kuriame, tarpininkaujant Prancūzijos ir Vokietijos vadovams, taikos derybas turėtų atnaujinti Rusijos ir Ukrainos prezidentai.

Ispanija ruošiasi ketvirtiems rinkimus per ketverius metus. Praėjusį pavasarį socialistų lyderiui Pedro Sanchezui nepavyko suformuoti koalicijos, apklausos rodo, kad derybos po rinkimų ir šįkart bus sudėtingos: nei viena didžiųjų partijų parlamente veikiausiai neturės daugumos, o po protestų Katalonijoje pozicijas žada sustiprinti šalies krašutitiniai dešinieji.

Orai. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau