Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis. I d. Berlyno sienos griūtis buvo mūsų statybų pradžia: Šarūno Mačiulio, Nėriaus Pečiūros ir Sauliaus Urbonavičiaus-Samo prisiminimai

Lapkričio 9-oji, šeštadienis. Kol jūs tik pradedate laisvą dieną, „Labas rytas, Lietuva“ komanda pradeda darbus, kad iš namų darganotą rytą ir nesinorėtų niekur eiti.

Svarbiausia šiandienos sukaktis: lygiai 30 metų nuo Berlyno sienos griūties, kuri užbaigė Šaltąjį karą.

Rytas su Zita. Rytą pradedame Zitos Kelmickaitės draugijoje ir su jos energija. Kodėl Zita neturi „Facebook“ paskyros? Ką žiūrovai nori jai perduoti?

Savaitgalio rekomendacijos: daina, knyga ir filmas. LRT prodiuserė Lolita Bytautaitė daug kam, turbūt, asocijuojasi su kinu, tačiau išties ji daug laiko praleidžia ne tik prieš ekraną, bet ir skaitydama įvairias knygas. „Visur mane persekioja Prancūzija“, – šypsodamasi sako Lolita, todėl ir knyga atitinkamai – prancūziška. išsirinkti filmus man buvo sudėtingiausia užduotis. Kinas yra mano gyvenimo dalis, hobis. Čia kaip iš dešimties vaikų išsirinkti vieną mylimiausią. Kalbant apie muziką, pirmą vietą vis paima prancūzai, bet, galvoju, kad turiu vieną tikrai puikią lietuvišką dainą, kurios noriu klausytis.

Legendinių „Poiarizuotų stiklų“ lyderis Šarūnas Mačiulis prisimena 1989-ųjų Berlyno sienos griūtį, kurią lydėjo vidinė euforija. Jo prisiminimuose šis laikmetis primena legendinę „Poliarizuotų stiklų“ dainą „Medžiai be lapų“: griuvo sienos, medžiai – be lapų, o mes laukėme ateinančio pavasario.

M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas. Konkursas vyksta lapkričio 8–17 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje, Šv. Kazimiero bažnyčioje, Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Ką apie jį pasakoja jo organizatoriai?

Apie gyvenimo kontrastus kalbamės su atlikėja, renginių vedėja Laima Tamulyte-Stonče. Šiame gyvenimo etape ji sako supratusi, kad negali kreipti dėmesių į nuolatinius aplinkinių komentarus į jos išvaizdą, kurie lydėjo nuolatos: kai buvau apvali, visi sakė, kad scenoje reikia estetiškai atrodyti, dabar sako – nebe ta. Dabar atlikėjai svarbiausia – įtikti sau.

„Margas pasaulis“. O dabar kviečiame į Ženevą, kur jau kitą savaitę vyks deimantų aukcionas. Ne kiekvienas gali sau leisti jais pasipuošti, tačiau paganyti akis kviečiami visi.

„Pankuojantis“ atlikėjas Nėrius Pečiūra pasakoja apie lemtingus 1989-ųjų įvykius ir kaip juos suprantame šiandien. Jo teigimu, per trisdešimt metų nugalėjome sovietinę sistemą, spėjome pavargti nuo kapitalizmo, todėl atėjo laikas kitokiai revoliucijai – vidinei.

Tiesiogiai iš Berlyno: pasiruošimas istoriniam sienos griūties minėjimui ir koncertui, kuris bus transliuojamas pusei pasaulio.

Tuo pat metu – pasiruošimas LRT koncertui „Laisvės banga: nuo Vilniaus iki Berlyno“.

Saulius Urbonavičius-Samas pasakoja, kad Berlyno sienos griūties metu su grupe „BIX“ važiavo per Berlyną nuomotu „Ikarusu“ į koncertinį turą po Vakarų Vokietiją. Jo prisiminimuose ryški ypatinga atmosfera, kur žmonės tapo ypatingai vieningi vieni su kitais.

„Margas pasaulis“. Per 30 metų, kiek stovėjo Berlyno siena, pasitaikė tūkstančiai bandymų ją kirsti. Iki šiol nežinoma, kiek žmonių pavyko tai padaryti. Skaičiuojama, kad maždaug 140 žmonių toks bandymas baigėsi tragiškai. Kviečiame pasiklausyti istorijų apie bandymus pabėgti.

Blusturgis – už atsakingą vartojimą. Sekmadieninių blusturgių organizatorė Doloresa Greivytė-Butkienė pasakoja, kaip ir kodėl organizuoja blusturgius ir apie dar laukiantį vaikų ir tėvų blustugį.

Ved. Ignas Krupavičius.